Ana Sayfa Blog Semizotu yemek zayıflatır mı? 3 günlük muhteşem semizotu diyeti

Semizotu yemek zayıflatır mı? 3 günlük muhteşem semizotu diyeti

0
Semizotu yemek zayıflatır mı? 3 günlük muhteşem semizotu diyeti

Yeşil yapraklı sebzelerden en hafif ve lezzetlerinden olan ‘Semizotu’, hafif mayhoş tadıyla sevilen yiyeceklerden birisidir. Semizotunun sadece sebzesiyle yemek yapabileceğiniz gibi yoğurtla karıştırılarak yediğinizde enfes salata çeşidi oluşturabilirsiniz. Kalori değeri düşük olan semizotu yiyerek hem sağlığınızı hem de fit vücudunuzu koruyabilirsiniz! Semizotu yiyerek nasıl zayıflanır? 3 günlük semizotu diyeti

Omega-3 yağ asidi bakımından son derece faydalı olan semizotu sebzesi, yoğurt ile beraber tüketildiği zaman damakta enfes bir tat oluşturuyor. Hem hafif hem de lezzetli bir tadı olan semizotunu sağlıklı ve doğru şekilde tüketerek karnınızı doyurmanızın yanı sıra kilo vermeyi de kolaylaştırabilirsiniz. Akşamleyin ya da öğün aralarında tüketebileceğiniz ideal bir yiyecek olan semizotu hakkında uzmanlar bazı önemli bilgilendirmelerde bulundu. Peki kilo vermek isteyenler semizotunu nasıl tüketmeli? Semizotu yiyerek kilo verilir mi? İşte 3 günlük semizotu diyeti…

DİYET DOSTU SEMİZOTUNUN KİLO VERMEDEKİ ETKİSİ

Günlük beslenme programında yer verilen semizotu salatası ya da yemeği vücuttaki fazlalık yağların eritilmesinde etkilidir. Uzun süreli yapılan diyetler çoğu zaman insanı sıksa da gayet kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz semizotu kalp sağlığınıza iyi gelecek iken alacağınız C vitamini sayesinde kilo verecek ve vücudunuz gerekli vitamini alacaktır.

100 gram semizotunun 32 kcal’a denk geldiği semizotu yapraklarındaki kayganlık bağırsakları da yumuşatmaktadır. Ayrıca bağırsaklardaki demir emilimini kolaylaştıracaktır.

GÜNLÜK SEMİZOTU YOĞURT DETOKSU

Günlük olarak uygulamak üzere 3 gün devam edeceğiniz semizotu diyetinde kahvaltılarda yumurta, peynir, 1-2 dilim ekmek tüketebilirsiniz. Ara öğünlerde meyve ve öğle menüsünde ise sebze tüketmeye gayret edin. Hep sebze mi yiyeceğim et yasak mı diyecek olursanız, elbette hayır ama daha az etkisini göreceğiniz de ortada.

Öğle menüsünde; sebze-yoğurt veya bakliyat-yoğurt olabilir. Akşama doğru bir meyve yedikten sonra, akşam leyin yoğurtlu semizotu detoksu uygulamanız gerekir. Yemekten sonra bir şey yemeyin, bitki çayı içebilirsiniz. 

KİLO VERDİREN SEMİZOTU YOĞURT DİYET LİSTESİ

NOT: (Her gün aynı şekilde kahvaltı yapılacak)

KAHVALTI

-30 gr peynir
-5 adet zeytin
-Domates, salatalık
-Açık çay ya da 1 bardak domates suyu
-1 dilim kepek ekmeği

PAZARTESİ

Öğle: Peynirli makarna ve ayran
Akşam: Yoğurtlu, kıymalı semizotu

SALI

Öğle: Yarım kilo meyve
Akşam: Tavuk sote ve 1 dilim kepek ekmeği

ÇARŞAMBA

Öğle: Zeytinyağlı semizotu ve 1 ayran
Akşam: Tavuk sote ve 1 dilim kepek ekmeği

PERŞEMBE

Öğle: Semizotu salatası ve 1 kase yoğurt
Akşam: 3 adet kabak dolması ve 1 kase cacık

CUMA

Öğle: 2 adet muz
Akşam: Kıymalı semizotu, 1 ayran ve 1 dilim kepek ekmeği

CUMARTESİ

Öğle: Zeytinyağlı semizotu ve 1 kase yoğurt
Akşam: Balık ızgara ve karışık ızgara

PAZAR

Öğle: İsteğe bağlı olarak haşlanmış semizotu koyabilirsiniz, kepekli krep
Akşam: Sebzeli makarna ve 1 ayran