Yüze kese yapmanın faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

0
47

Cildinizdeki ölü derileri gidermek aynı zamanda cildinizdeki sorunları gidermek istiyorsanız haftada bir defa kese uygulayabilirsiniz. Cilde uygulanan kese sadece ölü derileri arındırmak için değil daha birçok cilt problemlerini ortadan kaldırıyor. Peki kese uygulamanın ne gibi faydaları ve cilde kese nasıl uygulanmalı? Öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Yüzyıllardır vücuda uygulanan kese, sadece kirleri arındırdığı düşünülse de hem cilde hem de vücuda birbirinden olumlu etkileri bulunuyor. Sıcak banyodan sonra terleyen vücuda kese yapılması, vücutta kan dolaşımını kolaylaştırarak insana rahatlık veriyor. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre düzenli bir şekilde kese uygulaması yapmak, gözenekleri de açarak siyah noktaların oluşmasını engelliyor. Gerek sivilce gerekse akne problemleri için milyarlarca para harcayanlara umut ışığı olabilecek kese uygulaması, geçmiş yıllarda yaşayanların da kullandıkları ürünler arasında yer alıyor. Kese uygulaması nasıl yapılır? Kese uygulamasının cilde diğer faydaları nelerdir? Peki hangi kese kullanmalı? İşte merak edilen soruların yanıtı…

Düzenli bir şekilde yapılan kese uygulaması, akne oluşumunu ortadan kaldırarak ciltteki fazla yağın dengelenmesini sağlar. Dengelenen yağla beraber sivilcelerin de çıkma oranını azaltır. 

Masaj yaparak cildinize kese uyguladığınızda kan dolaşımı da hızlanarak hücrelerinde çoğalıp yenilenmesine yardımcı oluyor.

Selülit giderici etkisi de bulunan kese uygulaması, gözeneklerin açılmasını sağlayarak vücudunuz rahat bir nefes alacaktır.

Ölü derileri ortadan kaldıran kese her zaman taze, canlı ve parlak görünmesine olanak sağlar.

KESE NE SIKLIKLA YAPILMALI? KESE UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Kozmetik dünyasında çeşit çeşit keseler bulunuyor. Ancak cildinizin yapısı hassas ise ipek keseler kullanmalı, aynı zamanda mutlaka işlemi çok bastırmadan yapılmalıdır. Cildinizdeki problemlerinize göre hafta bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Banyonuzda dayanabileceğiniz sıcaklıkta suyu ayarlayıp güzelce sabunla yıkanın. Ardından durulayıp, sıcak suyun etkisiyle iyice yumuşayan cildinize kese uygulayın. Kese uygulaması yapıldıktan sonra yine sabun ile vücudunuzu temizleyip, durulayın.

Önceki İçerikDermapen nasıl uygulanır? Kaç seans sürer?
Sonraki İçerikMor ekmek nedir? Mor ekmeğin içinde ne var? Kolay mor ekmek tarifi
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.