Yağ içmek zayıflatır mı? En sağlıklı yağ çeşidi hangisi? Hızlı kilo verdiren yağlar…

0
32

Kilo vermeye yardımcı yağlar arasında en sağlıklı olduğu bilinen meşhur yağlar ile sizde dilediğiniz kiloya kadar düşebilirsiniz. Vücudunuzun incecik olmasını sağlayacak, diyet esnasında tüketebileceğiniz en faydalı yağları ve tüketim şekillerini sizler için derledik. Kilo verdirici özelliklere sahip en sağlık yağ çeşitlerini göz önünde bulundurarak Aspir yağı, çörek otu yağı, chia tohumu yağı ve rüşeym yağı ile zayıflama metodu…

Hem sağlığı korumak hem de kolay yoldan hedeflenen kiloya ulaşmak isteyen kadınların diyet esnasında yaptığı yanlışlardan biri de yağları tamamen hayatlarından çıkarmaktır. Zannedilenin tersine yağ kullanımını tamamen engellemek kilo vermeyi zorlaştıracağı için diyette iken kullanabileceğiniz diyete uygun en sağlıklı yağları sizler için derledik. Kilo aldırıcı bitkisel yağların haricinde doğru kullanılan yağ tüketimi ile sağlıklı beslenmeyle kolayca kilo verebilirsiniz. Diyettte hangi yağlar tercih edilebilir? En sağlıklı yağ çeşidi hangisi? İşte sağlıklı yağ kullanımıyla kilo verme yöntemi…

1- ASPİR YAĞI

Diyetisyenler tarafından zayıflama için önerilen aspir yağı, yağ yakmada ve metabolizma hızlandırmada oldukça etkilidir. İçerisindeki CLA maddesi vücutta yağ depolanmasının önüne geçerek kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Sabahleyin aç karna bir tatlı kaşığı kadar tüketilmesi önerilir.

2- ÇÖREK OTU YAĞI

Peygamber Efendimiz (SAV)’in tavsiye ettiği şifalı besinler arasında çörek otunun da yer aldığı biliniyor. Bu nedenle günlük hayatımızdan eksik etmememiz gereken çörek otunun yağı özellikle de baharda saman alerjisi yaşayanlar için şifa kaynağı! Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketilen çörek otu yağı açlığı bastıracaktır. 

3- RÜŞEYM YAĞI

Spor yapan kişilerin muhakkak tüketmesi gereken rüşeym yağı A, D ve E vitamini bakımından oldukça kıymetlidir. Bu yağ yaşlanma geciktirici ve yorgunluk alıcı özelliklere sahip olduğundan egzersiz yapan kişiler için çok faydalıdır.

4- CHİA TOHUMU YAĞI

Başta insülin direnci ve fazla kilolardan kaynaklanan, daha sonra ölümcül sonuçlara yol açan ‘Metabolik sendrom’ oldukça tehlikeli bir hastalıktır. Yapılan araştırmalara göre chia tohumu metabolik sendrom tedavisine destek sağlayarak, kilo vermeye yardımcı oluyor.

Önceki İçerikKirpik neden dökülür? Kirpik dökülmesine karşı serum tarifi
Sonraki İçerikTırnak neden sararır? Ojeden sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.