Ana Sayfa Blog Streç film sararak nasıl zayıflanır? Evde kolay göbek eritme

Streç film sararak nasıl zayıflanır? Evde kolay göbek eritme

0
Streç film sararak nasıl zayıflanır? Evde kolay göbek eritme

Zayıflamak amacıyla çeşitli yollar denemenize rağmen hala kilo veremiyorsanız, birde bu yöntemi deneyin! Tek başına hiçbir şeyin yeterli olmadığı gibi bu yöntemi de uygularken sağlıklı beslenmeyi ihmal etmemeli ve düzenli egzersizden vazgeçmemelisiniz. Bölgesel zayıflamaya yardımcı olacak çok ilginç yöntem: Streç film ile nasıl zayıflanır? Streç film yağ yakar mı? Streç film ile kilo verme yöntemi…

Genel bir kilo verme değilde sadece rahatsız olunan bölgedeki yağlanmadan olabildiğince erken ve kolay kurtulmak için dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususların en başında gelen sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz aktiviteleriyle sağlıklı bir yaşam biçimi oluşturulabilir. Bu iki faktörün dışında belkide ilk defa duyacağınız enteresan yağ yakma yöntemi ile karşınızdayız. Mutfaklarda sıklıkla kullanılan streç film ile yağları eritmek mümkün. Günümüzde zayıflamak için tercih edilen en ilginç yöntemlerden birisi olan streç film ile sizde hedeflediğiniz kiloya kadar incelebilirsiniz. Rutin hayatınızda devam edeceğiniz sağlıklı beslenme ve egzersiz önerilerine devam ettiğiniz takdirde fayda göreceğiniz bu yöntemi sizde çok seveceksiniz. Bunun için yapacağınız şey çok basit! Evinizde bulunan streç filmin bir kısmını yağ yakımını sağlamak yani zayıflatmak istediğiniz bölgeye sarıp terleme sağlayarak yağ eritmeye neden olabilirsiniz. Bu yöntem özellikle de spor yapanlarda daha çok yarıyor. Peki streç film yöntemi evde nasıl uygulanır? İşte zayıflamak için streç film kullanımı…

STREÇ FİLM İLE ZAYIFLAMA YÖNTEMİ NEDİR? YAĞ YAKMAK İÇİN…

Göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak için streç film sarma yöntemi denenmek istenebilir. Ancak tek başına yapıldığı zaman etki göstermeyen yanında mutlaka kaliteli beslenme ve düzenli egzersizinde olması gerektiği unutulmamalıdır. Vücudu sardığı takdirde büyük oranda bir terleme sağlayacağı için günlük en az 2,5-3 litre su içmek gerekir. Günlük 10 dakika boyunca etkili bir inceltici yağ karışımı ile yapılabilecek masajdan sonra streç filmi sarıp yürüyüş yapılabilir.

İşte çok merak edilen streç filmle zayıflama tekniği…

GÖBEK ERİTMEK İÇİN STREÇ FİLM KULLANIMI:

Malzemeler:

– E vitamini yağı
– Kakao yağı
– Streç film
– Çekilmiş kahve ya da deniz tuzu

Yapılışı:

Göbek bölgesini inceltmek ya da bölgesel zayıflama için uygulayabileceğiniz bu yönteme önce bölgeye E vitamini ile masaj yaparak başlayın. Ardından aynı bölgeyi çok sıkı olmayacak gibi streç film ile sarın.

1-2 saat böyle durduktan sonra streç filmi çıkartın ve bölgeye tuz ya da kahve ile peeling  uygulayarak masaj yapın. Masaj sonrası bölgeyi temizleyip nemlendirici sürün. 

NOT: Bol miktarda su tüketmeyi ihmal etmeyiniz.

SELÜLİT YAĞLARINI YAKMAK İÇİN STREÇ FİLM KULLANIMI:

Malzemeler:

3-4 damla Biberiye yağı
10 damla Kekik yağı
1 çay kaşığı Susam yağı 
1 çay kaşığı Portakal yağı

Yapılışı:

Yukarıdaki malzemeleri cezvede kaynatıp ısıttıktan sonra banyoda bu karışımı selülitli yerlere fazla yüklenmeden kese yapın. Sonra da streç film ile sarıp, 15-20 dakika bekletin. 2 dakikada bir selülit yerine baskı yapın ve streç filmi çıkartarak duş alın.

ZAYIFLAMAK İÇİN STREÇ FİLM SARMAK ZARARLI MIDIR?

Aşırı miktarda bir terleme görüleceği için uygulandığı takdirde muhakkak su tüketilmesi gereken streç film ile zayıflamada ter vücudun soğutma sistemidir. Havasız kalacak olan vücutta yağlı bölge kapatıldığında o yer hava almayacağı için cilt gözenekleri kapanır. İlerleyen günlerde deride hassasiyet, cilt hastalıkları görülebileceği için uzmanlar tarafından pek önerilmeyen bir yöntemdir.

ELMA SİRKESİ VE STREÇ FİLM İLE YAĞ YAKMA YÖNTEMİ

Kan dolaşımını uyarıcı etkisi sayesinde yağları çatır çatır yakmak için kullanabileceğiniz elma sirkesini streçle kullanacağınız zaman olumlu bir etki görebilirsiniz. Streç film ile zayıflamak amacıyla biraz elma sirkesini karın ve göbek çevresinde ovun.10-15 dakika bekledikten sonra streç filmle göbeği sarın. 2 saatten az bir süre bekledikten sonra streç filmi çıkarın. Güzel bir duş sonrası nemlendirin.