Saç rengini açan inanılmaz yöntem! Soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları

0
36

Saç renginizin tonunu açmak için oryel kullanmak hem saçların yıpranmasına hem de istemediğiniz bir görüntüye dönüşmesine neden olabilir. Eğer sizlerde doğal yöntemler kullanarak saç renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız soğan kabuklarını deneyebilirsiniz. Peki soğan kabuğu yöntemi nedir? Saç rengi soğan kabuğu ile nasıl açılır? Gelin birlikte öğrenelim…

Soğan en lezzetli yemeklerin baş kahramanları arasında yer alan ve tam bir antibiyotik kaynağı besindir. Soğan kullanıldıktan sonra kabukları çöpe atılır. Aslında çöpe atılan soğan kabukları, sağlığınız için en etkili ilaçlardan biridir. Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda soğanın kabukları antioksidan, lif ve flavanoid bakımından zengin olduğunu ortaya çıktı. Bu özellikleriyle cilt sağlığına olumlu yönde etkileri bulunan soğan kabuğunu kesinlikle çöpe atmamalısınız. Kalp ve damar hastalıkları, kolon kanseri, sindirim sistemi problemleriyle savaşarak olumlu etkiler gösteren soğan kabuğu, mikrop öldürücü maddeler bulundurduğu için boğaz yolunda oluşan iltihabı temizleme görevini üstlenir. 

Kadınların son yıllarda soğan kabuğunu kullandıkları yer ise saçlarıdır. Soğan kabuğunun içerisindeki etken maddeler sayesinde saç renginde doğal bir renk açıcı özellik taşıyor. Sizler de bu özellikten yararlanmak isterseniz yazımızın devamındaki adımları takip edebilirsiniz.

İşte soğan kabuğu tekniği ile saç rengini açmanın yolları:

MALZEMELER

Soğan kabuğu
1 bardak sıcak su
Eğir kökü
Hatmi kökü

HAZIRLANIŞI

Sıcak suyun içine bir adet soğanın kabuklarını ve 2’şer kaşık eğir kökü ve hatmi kökünü karıştırın. 10 dakika bekletip süzüp 2 saat dinlendirin. Saçlarınıza sürüp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra durulayın. Saçlarınızın renginin açıldığını göreceksiniz.

İşte bu kadar!

Önceki İçerikEnginarın faydaları nelerdir? Enginar hangi hastalıklara iyi gelir?
Sonraki İçerikBekarlığa veda partileri için birbirinden şık bride kıyafeti önerileri
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.