Maden suyunun cilde faydaları nelerdir? Maden suyu yüze sürülür mü? Maden suyu maskesi

0
54

Yemeklerden sonra mideyi rahatlatmak ya da midenin şişkinliğini almak için severek içilen maden suyu son günlerde güzellik alanında da kullanılıyor. Kadınların cilt bakımında mucizevi etkilerini gördüğü maden suyunu ne işe yaradığınız ve hangi alanlarda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Geç kalmadan mutlaka içeriğimize göz atmalısınız…

Maden suyu, jeolojik ve fiziksel olarak koruma altında tutulan yeraltı sularından kuyu açılarak veya kaynaktan doldurularak elde edilmiş, çözünmüş katı madde içeriği toplam 250 ppm’den daha az olmayan sulara verilen isimdir. Kalorisi olmayan aynı zamanda diyet yapanların istediği kadar tüketeceği maden suyu, vücutta bulunan gereksiz tuzun atılmasına yardımcı oluyor. Uzman doktorların mide rahatsızlıkları olanların tüketmesini önerdiği maden suyu,yurt dışında mineralli su olarak adlandırılıyor. Maden suyunun içerisinde bikarbonat, sülfat, klorit, kalsiyum, magnezyum, florit, demir ve sodyum bulundurur. Genellikle soda ile karıştırılan maden suyu doğal, soda ise içme suyuna dışarıdan karbondioksit ilavesi yapılmış yapay bir içecektir. Maden suyu hakkında yapılan bir araştırmada maden suyunun inanılmaz faydaları ortaya çıktı. Peki bu faydalar neler?

Maden suyu ve soda içinde bulundurduğu zengin mineraller sayesinde cildinizin ihtiyacı olan vitamini sağlar. Ayrıca sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip kavuşmuş olursunuz. Maden suyu genişlemiş gözenekleri sıkıştırarak cildinizi pürüzsüzleştirir.

Maden suyunun en önemli özelliği ise leke giderici olmasıdır. Sivilcelerden yada farklı dış etkenlerden dolayı oluşan cilt lekeleri için maden suyunu buz haline getirip lekeli yere küçük masaj hareketleri halinde düzenli şekilde uyguladığınızda lekelerin yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz.

MADEN SUYU CİLDE NASIL UYGULANIR?

Maden suyunu buz kalıbında dondurun ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyin. Kısa süre sonra cildinizdeki canlılığı fark etmeye başlayacaksınız.

SİVİLCELER İÇİN MADEN SUYU;
Özellikle yüz bölgesindeki sivilcelerden kurtulmak için, 1 çay bardağı maden suyu içerisine 3-4 damla limon suyu damlatarak bir karışım elde edebilirsiniz. Sivilce olan bölgelerin üzerine sürebileceğiniz bu karışımı günlük olarak uygulayabilirsiniz.

TONİK İÇİN MADEN SUYU;
Maden suyunu elma sirkesi ile karıştırıp tonik olarak kullanabilirsiniz. Eğer kokusu kötü gelirse, içine gül suyu veya lavanta damlatabilirsiniz. 8 kaşık maden suyu için 1 kaşık elma sirkesi ideal orandır.

Önceki İçerikEn kolay Fokaça ekmeği nasıl yapılır? Fokaça ekmeğinin püf noktaları
Sonraki İçerikDermatix Silikon Jel ne işe yarar? Dermatix Silikon Jel nasıl kullanılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.