Kış banyosu nedir? Kış banyosu yapmanın faydaları

0
30

Kış aylarında kuruyan cildinizi kendine getirmek aynı zamanda artan kızarıkları ortadan kaldırmak için güzel bir kış banyosu yapabilirsiniz. Peki kış banyosu nedir ve nasıl yapılır? Kış banyosu yapmanın cilde ve vücuda faydaları nelerdir? Tüm ayrıntılarıyla kış banyonun faydalarını haberimizde bulabilirsiniz.

Kış aylarında cildin nem oranının düştüğü ve soğuk havanın etkisiyle cildiniz de zaman zaman problemler görülebilir. Bu cilt problemleri genellikle kuruluk, kızarıklık, lekelenmeler hatta cilt derisinde pul pul dökülmeler olma ihtimali daha yüksektir. Kış banyosunu diğer banyolardan ayıran özellik ise, tamamen vücuttaki mikropları temizleyerek cilt yüzeyinin yumuşacık olmasını sağlamak. Kışın oluşan bu cilt problemlerini ortadan kaldırmak için güzel bir kış banyosu yapmaya ne dersiniz? Adım adım evde kış banyosu yapmanın püf noktalarını aynı zaman cilde iyi gelen bu kış banyosunun faydalarının ne olduğunu haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz. 

BANYO YAĞLARI KULLANIN

Sıcak duş cildin aşırı kurumasına neden olarak farklı cilt reaksiyonlarına neden olabilir. Bu durumda banyo yaparken hem kokusu hoşunuza gidecek hem de vücudunuzun nem kazanmasına sağlayacak banyo yağlarını kullanabilirsiniz. 

BAKIM MASKELERİNİ İHMAL ETMEYİN

Kendinize kış aylarında güzel bir ritüel oluşturarak sorunsuz bir mevsim geçirebilirsiniz. Gözeneklerin buhardan iyice açılacağı ve cildin ürünü özümsemeye hazır hale geleceği bu seansta cilde içten dışa bakım yapan, yatıştıran ve derinlemesine nemlendiren bir maske uygulayabilirsiniz.

KOKULU MUMLAR KULLANABİLİRSİNİZ

Kış banyosu yaparken dışarıdaki soğuk havanın kötü enerjisini yok edecek tüm vücudunuzu dinlendirecek hoş kokan bir mum yakabilirsiniz. 

DOĞAL SABUNLARI TERCİH EDİN

Kışın hassaslaşan cildiniz için özel temizleyiciler kullanmakta fayda var. Yüzünüze uygulayacağınız ürünler cildinizin hassas olduğu günlerde özenle seçilmesi gerekir. Yüzünüze ne kadar iyi bakıyorsanız ve soğuk iklimde nemi ondan koparmayacak ürünler tercih ediyorsanız, aynı özeni vücudunuz da göstermelisiniz. Bu yüzden kış banyonuz için bakım yapan ve cildi ekstra nemlendiren temizleyiciler tercih etmelisiniz.

Önceki İçerikKabak çekirdeği yağının cilde faydaları nelerdir? Kabak çekirdeği maskesi
Sonraki İçerikEvde ayak bakımı nasıl yapılır? Topuk nasırlarını gideren yöntemler…
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.