İslam’ın Amentüsü: Peygamberler

0
33

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

PEYGAMBERLER

İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Peygamberler’ hikayesinin animasyon filminde, Peygamberlerin görevleri anlatılıyor.

Animasyon film; “Hz. Muhammed kimdir? Son Peygamber kimdir? Peygamberler ne için gönderilmiştir? Peygamberlerin görevleri nelerdir?” sorularına yanıt veriyor.

‘Peygamberler’ hikayesinin animasyon filminde, Peygamberlerin insanlara rehber olup toplumu eğittiği, son peygamberin Hz. Muhammed olup onun ebedi rehber olduğunun bilgisi veriliyor.

Önceki İçerikBurun ameliyatı nasıl yapılır? Burun estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılır?
Sonraki İçerikİslam’ın Amentüsü: Evrene egemen olan yasa: Kaza ve kader
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.