İslam’ın Amentüsü: Evrene egemen olan yasa: Kaza ve kader

0
37

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

EVRENE EGEMEN OLAN YASA: KAZA VE KADER

İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Evrene Egemen Olan Yasa: Kaza ve Kader’ hikayesinin animasyon filminde, kaza ve kader ile ilgili bilinmesi gerekenler anlatılıyor.

Animasyon film; “Kader nedir? Kaza nedir? Evrende düzen var mı? Kadere inanmalı mıyız? Allah her şeyi bilir mi?” sorularına yanıt veriyor.

‘Evrene Egemen Olan Yasa: Kaza ve Kader’ hikayesinin animasyon filminde, Allah’ın her şeyi bildiği, evrende, canlı cansız her yerde işleyen bir yasa olduğu, o yasanın kader olup inanılması gerektiği aktarılıyor.

Önceki İçerikİslam’ın Amentüsü: Peygamberler
Sonraki İçerikİslam’ın Amentüsü: Girmesin kimse araya
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.