Göbek yağlarını yakmak için ne yemeli? Göbek yağını eriten baharatlar

0
43

Göbek çevresinde biriken yağlardan kurtulmak için doğal formüllerden destek almaya ihtiyacınız olabilir. Göbek eritme diyetlerine alternatif gündelik hayatta uygulayabileceğiniz bazı beslenme önerilerine sizler için değindik. Göbek yağlarını yakmak için baharatlar…

Kilo probleminiz olmasa dahi yemekte biraz ölçüyü kaçırdığınızda oluşan göbeğinizde dünyayı biriktiriyor hissi oldukça rahatsız edicidir. Bunun için çözüm yolları arasanız da katı diyet listelerini uygulamayı gözünüz kesmiyorsa direkt olarak bu gibi beslenme programları yerine gündelik yaşantınızda düzenleyeceğiniz bazı değişikliklere uymak işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin; ağır egzersizler yerine her gün gücünüz yettiğince 45 dakika yürüyüş yapmak ya da beslenme listenizde karbonhidrat tüketimini sınırlayıp yağ yakıcı nitelikteki besinlere yer verebilirsiniz. Doğal ve sağlıklı yöntemlerle kalıcı kilo vermenizi sağlayabilir, kilo verdikten sonra da kilo kontrolünü dengede tutabilirsiniz. Göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, metabolizmanızı ve yağ yakımını hızlandıracak besinlere yönelmelisiniz. İşte sofranızdan eksik etmemeniz gereken göbek eriten baharatlar:

TIKLA OKU: GÖBEK ERİTMEK İÇİN EGZERSİZLER VE YAPILIŞI

GÖBEK ERİTMEK İÇİN NELER YEMELİ? GÖBEKTE YAĞ YAKAN BAHARATLAR

– ZENCEFİL

Zencefil çok güçlü bir antioksidandır. Enfeksiyonlara ve iltihaplı hastalıklara karşı koruyucudur. Ayrıca metabolizmayı ve sindirim sistemini hızlandırır. Hem hastalıklara karşı koruyan hem de zayıflatan zencefili, bol bol tüketmelisiniz.

– ZERDEÇAL

Zerdeçal içerdiği kurkumin sayesinde bin bir derde deva bir baharattır. Vücudu hastalıklara karşı korur, metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissi verir. Yemeklerinize ekleyerek etkisi görebilirsiniz.

– BİBERİYE

Her hali yağ yakımında etkili olan biberiyeyi ister taze isterseniz de kurutulmuş olarak tüketebilirsiniz. Biberiye içerisinde bulundurduğu karnosik asitle kan şekerinizin düzenlemesine yardımcı oluyor. Bu sayede de diyet listelerinin vazgeçilmez baharatı oluyor. Biberiyeyi salatalara ekleyerek kilo verimini hızlandırabilirsiniz.

– KEKİK

Kekik metabolizma hızlandırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Et yemeklerine ekleyebileceğiniz kekiği, sade yoğurtla da tüketebilirsiniz.

– KARABİBER

Şişkinlik problemini önleyen ve sindirime yardımcı olan karabiber,  metabolizmayı da hızlandırır. Ayrıca kan dolaşımını arttırır ve yağ yakımını hızlandırır. Yemeklerinize ekleyeceğiniz bir miktar karabiber yağlanma probleminizi giderecektir.

Önceki İçerikHamilelikte kanama neden olur? Hamilelikte lekelenme ve kanama arasındaki farklar
Sonraki İçerikKuyruk sokumu neden ağrır? Kuyruk sokumu ağrısına ne iyi gelir?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.