Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem kullananlar

0
4

Genellikle ciltteki aktif bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan ve yalnızca uzmanlar tarafından önerilmesiyle kullanılabilecek olan Fucidin krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı sadece yasemin.com’da! Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem kimler kullanmalı? Fucidin krem yan etkisi var mıdır?

Fucidin krem, içerisinde  20 mg fusidik asit ve yardımcı madde olarak 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkol bulunduran bir üründür. İçerisinde bulunan fusidik asit sayesinde gram pozitif organizmalarda kuvvetli olarak antibakteriyal özellik gösterir. Proteine aminoasit geçişini engelleyerek protein sentezini inhibe ederek etki gösterir. Penisiline dirençli olan stafilokoklarda özellikle etkilidir, duyarlıdır. Pek çok deri enfeksiyonunda etkin olarak tedavide kullanılmaktadır. Krem genelde ciltte oluşan sorunlar sonucundan kullanımı yaygınlaşan ve üretilen bir malzeme olarak günümüzde çok sayıda markanın etiketiyle karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunlar arasında yanık, kaşıntı, yaralar, sivilce ve benzeri şeyler vardır. Fakat bu sorunların her biri için hazırlanan özel kremler de mevcuttur. Bazı kremler yaralar konusunda iddialıyken bazı kremlerin sivilce konusunda daha etkin olduğu durumlar olabilir. Yani kremlerinizi sorunlarınıza göre seçmeniz ve bu şekilde tedavi uygulamanız sizler için daha uygun olacaktır.

FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR?

Sivilce oluşumu cilt üzerindeki boşluklara bakterilerin akın etmesi ve cildin hemen altında birikmesiyle oluşur. Etkili bir antibakteriyel özelliğe sahip fucidin krem, cilt üzerinde ve hemen altında yerleşik bulunan bakterileri temizleyerek hem sivilceleri yok eder hemde ilerleyen süreçte tekrardan sivilce oluşumunu engeller. Bu özellik göz önüne alınarak, sivilcelerden kurtulduktan sonra kremin kullanımı bırakılmamalı tam olarak 21 gün kullanımına devam edilmelidir. Sivilceler yok olunca kullanım bırakılırsa ciltte mevcut bakteriler tekrardan sivilce oluşumuna neden olabilir. Cilde sürülmesi esnasında kesinlikle göze ve dudaklara yakın kısımlara sürülmemelidir, etkili bir krem olduğu için yan etkiler görebilirsiniz. Eczanelerden alırken kesinlikle nasıl kullanılacağına dair tavsiyeler alın ayrıca ilaç içerisinden prospektüsü kesinlikle okuyunuz. 

FUCİDİN KREM YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza bilgi veriniz.

Kremin kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

FUCİDİN KREM FİYATI NEDİR?

Fucidin kremin 2019 yılı fiyatı 17.26 TL’dir.

Önceki İçerikSes kısıklığı neden olur? Ses kısıklığına iyi gelen doğal yollar nelerdir?
Sonraki İçerikDomates yiyerek nasıl zayıflanır? 3 kilo verdiren domates diyeti
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.