Ana Sayfa Blog Domates yiyerek nasıl zayıflanır? 3 kilo verdiren domates diyeti

Domates yiyerek nasıl zayıflanır? 3 kilo verdiren domates diyeti

0
Domates yiyerek nasıl zayıflanır? 3 kilo verdiren domates diyeti

3 günde 3 kilo zayıflattığı iddia edilen domates diyeti özellikle de göbek ve basen sorunu yaşayan kadınların tercihidir. Kahvaltılıkların gözdesi olan domates ve biberin kilo üzerinde etkisi nedir? Domates ve biber zayıflatır mı? Domates diyeti nedir, nasıl yapılır? Domates yiyerek gerçekten zayıflanır mı? Domates tüketiminin kilo vermedeki etkisini ve örnek domates diyet listesini sizler için derledik…

Hedeflediğiniz kiloya kısa sürede ulaşıp ince ve fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, domates diyeti imdadınıza yetişebilir. Sürekli uygulamamak şartıyla deneyebileceğiniz domates diyeti ile kilo vermeye başlayabilir aynı zamanda hayallerinizdeki gibi kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yazın en çok tüketilen yiyeceklerin başında gelen domates, genelde salatalarda ve yemeklerde kullanılsa da tek başına yemek bile ayr bir lezzet ve fayda veriyor.Vücuda olan olumlu etkileri nedeniyle bol bol tüketilmesi tavsiye edilen domates içerisindeki vitamin, lif ve mineral yapısı ile zayıflatmaya da yardımcı oluyor. Metabolizmanın daha hızlı çalışması için tüketilebilir sebzelerden biri olan domates düşük kalorili olduğu için kilo alımını önlüyor ve sağlıklı beslenme imkanı sunuyor. Orta büyüklükteki bir adet domatesin yaklaşık 25 kcal değerine sahip olduğu düşünüldüğünde diyette yenebilecek ideal besinlerden biri olduğunu anlayabiliriz. Hem hafif hem de lezzetli bir yapıda olan domatesi diyetinizde yer vererek kolayca zayıflamak için düzenli egzersiz ile beraber sağlıklı domates diyetini deneyebilirsiniz. Domates yiyerek kilo vermenin en etkili yolları…

DOMATES YEMEK NEDEN KİLO VERDİRİR? DOMATES İLE ZAYIFLAMA METODU

Domatesin içinde bulunan likopen maddesi vücudun belirli bölgelerinde biriken yağlanmanın kaybolmasında etkili olduğundan yağ yakıcı bir vazifesi vardır. Yağ yakmayı kolaylaştırmakla beraber lifli özelliği sayesinde uzun süre açlık hissetmeyecek ve böylelikle de devamlı bir şeyler atıştırma isteğinin önüne geçmiş olacaksınız. Uzmanların önerdiği domates kürlerinin haricinde tek başına domates tüketebilir ya da domatesin şifalı suyundan yararlanabilirsiniz.

Ancak her diyette olduğu gibi bunları tek başına yapmakta etki göstermeyecek aynı zamanda spor egzersizlerine devam etmelisiniz.  Tercih edeceğiniz beslenme listesinde domatese sık sık yer vermek kilo verme işinizi kolaylaştıracağı için tüketilebilir.

Yapılan çalışmalardan elde edilen bilgilere göre düzenli tüketilen domatesin kilo verme sürecinde %80 etkisi vardır.  Gün içinde sabah uyandığınızda bir bardak, uyumadan önce bir bardak domates suyu içerseniz kaybetmek istediğiniz kiloları hızla verebilirsiniz. Sabah uyanınca bir bardak, uyumadan önce bir bardak daha domates suyu tüketerek vermek istediğiniz kiloları hızlı bir şekilde eritebilirsiniz.

KAHVALTIDA DOMATES VE BİBER YEMEK ZAYIFLATIR MI?

Bu iki besini her ne kadar sebze olarak bilsek de özünde meyvedir. Yüksek miktarda A ve C vitamini içeren domates ve biber, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu A vitamininden %20 sini, C vitamininden de % 40’ını karşılar. Güçlü bir likopen kaynağı olan domatesi günde 2 defa tüketeceğiniz biber ile beraber kullandığınızda C vitamini gereksinimini %23 karşılanır ve bu da sadece 20 kaloriye denk gelir.

Yalnızca 3 gün uygulanan domates diyetinin örnek listesi:

Kahvaltı yapmadan en az 1,5- 2 saat önce:

1 bardak domates suyunun içine kuru nane ilave edilerek tüketilmelidir.

Kahvaltı esnası:

2 adet orta büyüklükte domates ve 1 adet yeşil biberli söğüş salata.

Öğlen:

1 kase dolusu 2-3 yaprak marul, 1 tane yeşil biber ve domatesli salata.

Ara öğün:

Kuru naneli 1 bardak domates suyu.

Akşam:

1 kase dolusu 2-3 yaprak marul, 1 tane yeşil biber ve domatesli salata.

Ara öğün:

Kuru nane eklenmiş 1 bardak domates suyu

ÖNEMLİ: Domates alerjisi ve mide problemi olan kişiler bu diyeti uygulamamalıdır. 

DOMATES YİYEREK ZAYIFLAMANIN ARTILARI NELER?

Domates tüketimi ile zayıflamanın en etkili yönü, vücudun kısa zamanda forma girmesidir. Bilhassa bölgesel zayıflama düşünenlerde göbek ve basen yağları gidermeye birebir olan domates ya da domates suyu diyeti aynı zamanda bağışıklık sistemini de kuvvetlendirecektir. Domates diyetini uygulamayı düşünüyorsanız tüketeceğiniz domatesin organik olmasına dikkat etmelisiniz.