Evde röfle nasıl yapılır? Adım adım pratik röfle yapımı

0
105

Kuaför salonlarına giderek, binlerce para verip yaptırdığınız röfleyi evde yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzyıllardır kadınların yaptırdığı röfle, özellikle yaz aylarında güneşle beraber muhteşem uyumu yakalasa da kışın da çok güzel duruyor. Profesyonel kuaförlerin bile yaparken gözden kaçırdığı hata nedeniyle röflenin kötü olmasına sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden evde kendi röflelerinizi yapabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin birlikte röfle yapımını ve püf noktalarını inceleyelim…

Röfle, saçların kendi renginden birkaç ton arasında değişmesi ile yapılan renklendirme işlemidir. Saçları koyu renkte olanlar saçında büyük bir değişiklikler yapmak yerine röfle yaparak güzel görünebilirler. Bu yöntem hem saçların köklerine zarar vermez hem de aralara uygulanan açık renkler sayesinde aydınlık görünüm kazandırır. Düz renk boyamanın yanında röflenin ayrı bir güzelliği vardır. Uzman kuaförler tarafından saçların küçük tutamlar şeklinde ayırarak boyanması ile yapılır. Genel olarak evde yapılamayacağı düşünülen röfle, yeni çıkan boya çeşitleri ve kolay uygulama aletleriyle beraber evde pratik bir şekilde yapılabilir hale geldi. Kozmetik mağazalarda bulunan delikli bone sayesinde çok kısa bir sürede röfleli saçlara sahip olabilirsiniz.Kuaförlerde oldukça maliyetli olan bu işlemi, evde yapmaya ne dersiniz?

İŞTE EVDE RÖFLE YAPMANIN AŞAMALARI:

– Öncelikle röflede tercih edeceğiniz renge karar vermeniz gerekmektedir. Doğal bir görüntü oluşmasını istiyorsanız saç tonunuzdan 1-2 ton açık bir renk kullanabilirsiniz.

– Röfle için birçok markanın, röfle seti vardır.  Bu setlerden birini alabilirsiniz. Röfle saça oldukça zarar veren bir işlem olduğu için saçlarınızı birtakım ürünlerle desteklemelisiniz. Alacağınızı röfle setinin nemlendirici özellikli olması ve içerisinde bakım kremi olanını tercih etmeniz saçlarınıza daha az zarar vermesini sağlayacaktır.

– Röfle işlemine başlamadan önce, ortamı buna hazırlamanız gerekmektedir. Üstünüze eski bir kıyafet giyebilir ya da bir önlük takabilirsiniz. Ellerinize eldiven geçirerek, boyanın zararlı etkenlerinden koruyabilirsiniz.

– Röfle işlemini evde ilk kez yapacaksanız, setin içerisinden çıkan kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun.

– Eğer kısa saçlıysanız setin içerisinden çıkan boneyi kullanabilir, saçlarınız uzun ise folyo kullanmanız daha doğru olacaktır. Bone yöntemi ile röfle yapacaksanız saçlarınızı geri doğru tarayın ve boneyi kafanıza geçirip önden bağlayın.

– Sonrasında setin içinden çıkan apart ile saçlarınızı eşit aralıklarla ayırın ve karışımı bu tutamlara uygulayın.

– İstediğiniz tonu yakalamak için 20 ile 50 dakika arasında saçlarınızı bekletin ve ardından saçınızdaki boneyi çıkarmadan saçlarınızı durulayın. Folyo yöntemini kullanan kişiler ise folyoları çıkararak saçlarını durulamalıdır.

– Saçlarınızı duruladıktan sonra setin içinden çıkan bakım kremini, saçlarınıza uygulayarak zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

– Son olarak saçlarınıza fön çekerek röflelerinizin daha net bir şekilde görülmesini sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikEn iyi saç maşası hangisi? Uygun fiyatlı saç maşası modelleri
Sonraki İçerikAdet gecikmesi hamilelik belirtisi mi? Adet kaç gün gecikirse hamilelik kesinleşir? Adet gecikmesi nedenleri
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.