En iyi saç maşası hangisi? Uygun fiyatlı saç maşası modelleri

0
30

Saçlarınızı günlük hayatta da şekillendirmek için elektronikli ısı aletlerini kullanıyorsanız günümüz teknolojisinden yararlanarak saçlara zarar vermeyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Seramik kaplama özelliği taşıyan saç maşaları güzellik merkezlerinde çok konuşulur hale geldi. Peki günümüzdeki en iyi saç masası hangisi? Uygun fiyatlı saç maşası var mı? Gelin birlikte inceleyelim…

Saç maşası, belirli sıcaklık ile saçların şekillenmesine yarayan bir teknolojik alettir. Saçları bukle bukle yapmak için kullanılan saç maşası, kadınların evlerinde veya kuaförlerin salonlarında çok sık kullandıkları bir alet olduğundan dolayı, en doğru ürünü seçmek önemli. Çünkü en iyi saç maşasını alsanız bile elde etmek istediğin saç modeli sizin saç tipinize uygun değilse sonuçtan memnun kalmayacaksınız. Bu zor seçimi yapmanın sizler için zor olduğunu bildiğimiz için piyasadaki en iyi hem de saçlara uyum sağlayan saç maşalarını derledik. İçerisindeki bulunan keratin ve seramik özellikleri sayesinde saçlara zarar vermeden üstelik, profesyonel ellerden çıkmış gibi görünmesini sağlayacak saç maşalarını bu yazımızda kolayca bulabilirsiniz. 

EN İYİ SAÇ MAŞALARI

1- Babyliss Babyliss Pro Mira Curl Perfect Saç Kıvırma Makinesi

LED ışıklı açma/kapama düğmesi bulunan bu saç maşası, farklı dalga ve bukle türleri oluşturmak için satın alabilirsiniz. Üç ayrı ısı seçeneği olan bu ürün 230 C’ye kadar yükseliyor. Her defasında kuaföre gitmek maliyetli olacağını düşünüyorsanız bu ürün tam size göre. 

Fiyatı: 449 TL

2- Babyliss C338E Sublime Touch 38 mm Saç Maşası

Kısa sürede mükemmel saçlara kavuşmak ve saçlarınızı şekillendirirken zarar görmesini istemiyorsanız Babyliss C338E Sublime Touch tercih edebilirsiniz. Özel seramik kaplama sayesinde ısıyı eşit dağıtarak saçın zarar görmesini önler. 38 mm kalınlığı sayesinde tüm gün bozulmayan geniş dalgalar elde edersiniz.

Fiyatı: 186 TL

3-Remington CI5338 Pro 38 mm Saç Maşası

Saçlarınıza doğal duran bukleler yapmak istiyorsanız Remington CI5338 Pro kullanabilirsiniz. Pürüzsüz parlaklık sağlayan anti statik seramik kaplama ile saçlarınızın kabarmasını engellerken kalıcı bukleler oluşturmasını sağlar.

Fiyatı: 157 TL

4-Philips CurlControl HP8605 00 Seramik Bukle Saç Maşası

Saçlarınıza zarar vermeden ve yıpratmadan bukle yapmak ister misiniz? 25 mm aparatı sayesinde kusursuz bir şekilde saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Fiyatı:149 TL

5-Rowenta CF 6510 Curl Activ Automatic Rotation 

Otomatik döner başlığı ve hızlı ısınma özelliği sayesinde saçlara zarar vermeden şekil almasına yardımcı olur.

Fiyatı: 109 TL

SAÇ MAŞASI KULLANIRKEN YAPILAN HATALAR NELER?

Saç maşası yaparken en sık yapılardan biri yanlış boyuttaki maşaları seçmek. Her saça aynı saç maşası uygun değildir. Örneğin kısa saçlar için 25 mm kalınlığındaki saç maşaları, uzun saçlar için ise 30 mm saç maşaları kullanılmalıdır.

Son zamanlarda saç düzleştiricileri maşa olarak kullanılıyor. Maşanızın yanında olmadığı durumlarda kullanabileceğiniz bu yöntem, saçlarınızın hacmini kaybetmesine yol açabilir. 

Saçlarınızı şekillendirdikten hemen sonra uyguladığınız saç spreyi, dalgalarınızın bozulmasına sebep olabilir. Bu yüzden saçlarınıza maşa uygulamadan önce saç spreyini kullanmalısınız.

Saçlarınız herhangi bir boya, balyaj veya perma gibi işlem gördüyse mutlaka düşük ısıda saçlarınızı şekillendirmelisiniz. Isıyı ne kadar yüksek ayarlarsanız, dalgalarınızın kalıcılığı da o kadar artar. 

Önceki İçerikİbrahim Saraçoğlu önerdi! Yüzdeki istenmeyen tüylere leblebi tozu maskesi
Sonraki İçerikEvde röfle nasıl yapılır? Adım adım pratik röfle yapımı
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.