Ana Sayfa Blog Desenli gömlekler için kombin önerileri

Desenli gömlekler için kombin önerileri

0
Desenli gömlekler için kombin önerileri

Çiçekli, benekli, geometrik ya da başka tasarımlar… Desenli gömlekler, her sezonunun en çok tercih edilen modellerinden. Hem pantolonlar hem de eteklerle rahatlıkla kombinlenebilen bu parçalar için stil önerileri ve kombin tüyoları bulunuyor. Desenli gömleklerle hangi aksesuarlar uyum sağlar? Sizler için desenli gömlekler için kombin önerilerini derledik.

Bazı parçalar her sezona hitap etme gücüne sahiptir. Bu parçaları kombinlemek, aynı zamanda oldukça da zordur. Bu parçalar arasında desenli gömlekler bulunur. Desenli gömlekler, kombin yapma nedeniyle giyimi en zor olan ve cesaret isteyen parçalardandır. Ancak desenli gömlekler için doğru bir kombin uygulanırsa, bahsedilen zorluk da ortadan kalkmış olur. Peki desenli gömlekleri doğru kombinlemenin tüyoları nelerdir? İşte desenli gömlek kombinleriyle ilgili tüm bilinmesi gerekenler:

DESENLİ GÖMLEKLER NASIL KOMBİNLENİR?

Desenli gömlekleri kombinlerken, klasik bir gömlek kombinlemesinde uyguladığımız tüyoları uygulamamız yeterli olacaktır. Ancak bunun dışında uygulayacağımız birkaç ekstra da bulunuyor. Bunlara yakından baktığımızda karşımıza çıkacak olan noktalar şunlar:

– Ayakkabı seçimi yaparken desenlere yönelmeniz önerilir. Topuklu ayakkabılar, deseni ön plana çıkarmak konusunda etkili olur. Bununla birlikte bir diğer önemli nokta ise kilo kısmıdır.

– Yatay çizgiler ve desenler daha kilolu ya da kalın belli bir görüntü oluşturur. Bu nedenle eğer ince bir bel görüntüsü oluşturmak ve daha zayıf görünmek için dikey çizgiler ve desenler tercih edilmeli.

– Desenli gömlekler, hareketli parçalar oldukları için hareketliye hareketli bir parça göz yorulmasına neden olabilir. Bu nedenle düz bir parça ile tamamlanması önerilir. Hareketli bir gömleğe, düz renk bir pantolon ya da etek.

– Aksesuar konusunda gömleğin karmaşık renklerinden yararlanılması öneridir. Yani, sarı siyah tonlarında bir gömlek giyecekseniz, küpeniz de bu tonlardan biri olmalı. Böylelikle bir denge ve uyum sağlamış olursunuz.