Çantalarınızın bakımını uzun ömürlü kullanmak için ipuçları

0
35

Çantalar günlük kombinlerin vazgeçilmez aksesuarıdır. Tamamlayıcılık özelliğine sahip çantalar için doğru bakım uygulanmalıdır. Bu sayede çantalarınızı uzun ömürlü kullanabilrsiniz. Peki çantalarınızın bakımını uzun ömürlü kullanmak için ipuçları!

Bir çantanın kullanımının uzun ömürlü olması için bakımına dikkat edilmesi gerekir. Kombinlerinizin en büyük tamamlayıcısı olan çantalar, kişinin karakteristik yapısını da ortaya koyar. Çantanızın kaliteli olup olmadığını üretiminde kullanılan malzeme belirler. Hem malzemesi hem de bakımı sayesinde çantanızı uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Bu nedenle bakımını en hassas şekilde yapmanız gerekir. Peki bir çantanın bakımı nasıl yapılabilir? 

Geride bırakılan yaz sezonunun trend çanta modelleri: rafya, büyük clutchlar, kova ve çuval çantalar olmuştu.

Çantalar için bazı mağazalarda toz torbaları bulunur. Eğer aldığınız çantanın yanında toz torbası veriliyorsa onları sakın atmayın. Toz torbaları özellikle el çantalarında koruma, ikinci bir deri kılıfı olur. Bu torbaların en önemli özelliği de; olası çizilme ve yırtılmalara karşı koruma sağlamasıdır.

Çantalarınızı alırken yanında verilen kutuları çöpe atmayın. Bu kutular çantalarınızı doğru şekilde koruyup muhafaza etmenizi sağlar. Çantalarınızı kesinlikle üst üste yerleştirmeyin. Onları düz bir şekilde yerleştirmeniz doğru olandır.

Çantanızı asla yere koymayın. Eğer bir mekandaysanız mutlaka ya vestiyere ya da sandalyenizin kulp kısmına asın. Eğer çantanızın askı kısmı kolayca düşüyorsa bunu önlemek için portatif çanta askılarını kullanabilirsiniz. Yine bunun için toz torbalarını kullanabilirsiniz. Çantalarınızı yere koyarak sürtünüp yırtılmalarına sebep olmuş olursunuz.

 

Nem, deriyi tahrip edip küf oluşmasına neden olur. Bu sebeple özellikle deri çantaları nemden uzak tutmanız gerekir. Ancak bu durumu önlemenin daha kolay bir yolu vardır. Her çantanın içerisinde küçük bir silika jel poşeti bulunur. Bu poşet, havada bulunan fazla nemi emer. 

Ancak birçok kadın bu özelliği bilmez. Bu poşeti kullandıktan sonra küflenme problemiyle de karşılaşabilirsiniz. Eğer bu poşet küflenirse, yumuşacık bir bezle kuruyana kadar silebilirsiniz. Çantanızı havalandırma süresi 24 saat olmalıdır. Çantaların içerisini doğru şekilde kullanabilmeniz için düzenleyici kullanmanız yeterli olacaktır. Makyaj malzemeleri, kredi kartları vb. ürünlerin kolay saklanabilmesi için düzenleyici kullanmanız yeterlidir.

Önceki İçerikDiyet tam ölçülü mercimek köftesi tarifi! Mercimek köftesi kilo aldırır mı?
Sonraki İçerikKöfte kilo aldırır mı? Diyet yaparken köfte yenir mi? Köfte kalorisi
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.