Bayram alışverişi yapabileceğiniz İstanbul’un en ucuz semt pazarları

0
27

Semt-sosyete pazarları, hem kaliteli hem de ucuz kıyafetleri kolayca bulabileceğiniz alanlar olarak büyük ilgi görüyor. İhraç fazlası ürünlerin satıldığı ve şehir dışından da müşterisi bulunan semt-sosyete pazarlarını sizler için derledik. Peki İstanbul’da en ucuz semt pazarları nerelerdir? İşte bayram alışverişi yapabileceğiniz İstanbul’un en ucuz semt pazarları hakkında bilmeniz gerekenler.

İstanbul’da bulunan semt-sosyete pazarları, tüketiciye her şeyin en kalitelisini ve en ucuzunu bulmayı vaad eder ve içerisinde birbirinden renkli ve zengin tezgahları bulundurur. Her yaşa ve kesime hitap eden bu semt-sosyete pazarları, sadece kıyafet alışverişi için değil, züccaciye hatta  sebze-meyve alışverişi için de değerlendirilebilir. Son dönemde bayram alışverişine koyulan birçok kişi de, alışveriş için ilk olarak bu pazarları tercih ediyorlar. Çünkü tüketiciler, markaların mağazalarında 100 TL ve üzerinde bulacakları kıyafetleri semt-sosyete pazarlarında daha ucuza ve aynı kalitede satın alabiliyorlar.

Peki hangi pazar, hangi gün ve nerede kuruluyor? Bayram alışverişi için İstanbul’da en ucuz semt pazarları nerelerdir?

İSTANBUL’DA EN UCUZ SEMT PAZARLARI

BEŞİKTAŞ CUMARTESİ PAZARI 

Beşiktaş deyince akla gelen ilk alışveriş yeri, Sinanpaşa Pasajı oluyor. Beşiktaş Kültür Merkezi’nin yan hizasında bulunan bu pasajda alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Ancak bu ilçenin alışveriş için bir uygun yeri daha vardır. Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin karşısına kurulan bu pazar, yarı kapalıdır ve 2 kattan oluşmaktadır. Bayram alışverişi için bulunmanız gereken alan 2. kat olacaktır. Burası aynı zamanda ‘Beşiktaş Sosyete Pazarı’ adını da taşımaktadır.

 RAMİ SOSYETE PAZARI

Eyüp ilçesine bağlı Rami semtinde Pazartesi günleri kurulan bu pazarda ihraç fazlası mallar, kapanan lüks mağazaların elde kalan ürünleri ve markaların sezon kıyafetleri oldukça uygun fiyata satılıyor. Ancak bu pazarda, Beşiktaş’tan farklı olarak meyve-sebze satışı yapılmamaktadır. 

 

Eğer daha önce Rami’ye hiç gitmediyseniz, metrobüsle Edirnekapı’da inmeniz ve Rami minibüslerine binmeniz yeterli olacaktır. Minibüsler de ya da metrobüsten indikten sonra minibüs yerine binebileceğiniz 37 E ve 37 Y otobüs hatları da, sizi pazarın tam da giriş kapısının önünde bırakacaktır.

KADIKÖY SALI PAZARI

Hem Anadolu Yakası’nın hem de İstanbul’un en güzel, en çeşitli ve en büyük semt pazarlarından kabul edilir. Aşırı kalabalık oluşu sebebiyle sabahın erken saatlerinde gidilmesinde yarar vardır. Oldukça kaliteli ve ucuz ihraç fazlası ürünleri tezgahlarında bulunduran bu pazarda, sebze-meyve alışverişi de yapılabiliyor.

100 yılı aşkın bir süredir kurulan pazar, İstanbul’un eski pazarlarından biri olarak kabul edilmektedir. 2015-2019 yılları arasında alan yenilemesi nedeniyle yeri değiştirilen pazar, artık kapalı alanda satışlarını yapıyor. İsmi her ne kadar Salı Pazarı olsa da, Cuma günleri de kurulmaktadır.

YEŞİLKÖY SOSYETE PAZARI

Hugo Boss gibi büyük markalar da dahil olmak üzere birçok ünlü markanın ürünlerini, etiketinin 1/4 fiyatına satan pazar, bu yönüyle şehir dışından dahi kendisine müşteriler çekebiliyor. Ürünlerinin kalitesi ve çeşitliliğiyle bilinen bu pazar da, üstü kapalı olan yerlerden biridir. Çarşamba günleri kurulan pazara, Marmaray üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 ULUS SOSYETE PAZARI

Adını, kurulduğu Ulus semtinden alan ancak Eski Ulus Pazarı’nın kapatılmasından sonra Ortaköy’e taşınan pazar, ‘Her şey 1 TL’ tezgahlarıyla ünlenmiştir. Perşembe ve Pazar günleri kurulmaktadır. 

BAKIRKÖY CUMARTESİ PAZARI

İstanbul Avrupa Yakası’nın en ünlü semtlerinden biri olarak kabul edilen Bakırköy Pazarı, sadece Avrupa Yakası’ndan değil Anadolu Yakası’ndan da hatrı sayılır bir müşteri çekme potansiyeline sahiptir. Otobüs, minibüs hatta metroyla bile rahatlıkla ulaşılabilen bu pazar, Bakırköy Adliyesi’nin yakınlarında kurulmaktadır. Çocuk kıyafetlerinde de hatrı sayılır bir çeşitliliğe sahiptir. Bu pazardaki ürünler de diğer pazarlarda olduğu gibi ihraç fazlasıdır.

Önceki İçerikDoya Doya Moda kim elendi? Doya Doya Moda 24 Temmuz puan durumu
Sonraki İçerikSakatatın faydaları nelerdir? Hangi sakatat neye iyi gelir? Kelle paça yerseniz…
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.