Zayıflamak için yaş hurma mı kuru hurma mı? Hurma ile zayıflama

0
35

Bol lifli yapısı ile kilo vermede son derece kolaylık sağlayan hurma, hem düşük kalorili hem de tok tutucudur. Sağlık açısından da yararlı olan hurma ile nasıl kilo verebileceğinizi sizler için derledik. Peki hurma ile diyet yapmanın püf noktaları! Kilo verdiren hurma diyeti nasıl yapılır? İşte hurmanın inanılmaz zayıflatıcı etkisi…

Allah (c.c)’un Kuran-ı Kerim’deki pek çok surede ismini zikrettiği hurma, insan sağlığı açısından son derece yararlı bir meyvedir. Hamileliğin 34. haftasından sonra tüketildiğinde doğum sancılarını giderme, kabızlık önleme gibi çeşitli rahatsızlıklara ilaç gibi gelen hurma sadece sağlık açısından değil kilo vermede de oldukça etkilidir. Tadının güzel olmasının yanı sıra besleyici özelliği için de tercih edilen hurma içerisindeki şeker ile kan şekerini dengede tutar. Hızlı bir metabolizma için yemek yemeden önce 1-2 adet kadar tüketilmesi önerilen hurmadaki lifler bağırsakların çalışmasında etkilidir. Zayıflama kürlerinin en meşhurları arasında yer alan hurma ve yoğurt diyetinin haricinde tek başına tüketildiği zaman bile inanılmaz faydası bulunmaktadır. Sabah, öğlen ve akşam yemeklerine başlamadan bir saat önce üç hurma yemenin iştah kestiği, gün boyu açlık hissettirmediği ve bağırsak hareketlerini hızlandırdığı bilinmektedir. Bol lif kaynağı olan hurma, metabolizmanın gün içerisinde daha hızlı çalışmasına yardımcı olarak sindirimi kolaylaştırdığı da bilinmektedir.

HURMA İLE NASIL ZAYIFLANIR? YAŞ HURMA MI KURU HURMA MI ZAYIFLATIR?

Arabistan’da yetişen ve Ramazan sofralarımızın olmazsa olmazı olan hurma, içerisindeki demir minerali ve potasyum sayesinde metabolizma hızı artar. Bol lifli yapıdan ibaret olan yaş hurmanın 100 gramı yaklaşık 65 kcal değeri vardır. Yaş hurmanın kalorisi kuru hurmaya göre, yarı yarıya daha azdır.

Eğer hurma ile kilo vermek istiyorsanız, yaş olanlarını tercih etmelisiniz. Öğünlerinizde yemekten 40 dakika önce 4 adet hurma yerseniz iştahınız fark edilir derecede kapanacaktır.

HURMA VE YOĞURDUN FAYDASI! HURMAYI YOĞURTLA TÜKETİRSENİZ…

Her gün 21 tane hurma yiyip, öğün sıralarında yağsız yoğurt yemeniz kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Hurma ve yoğurt haricinde bol miktarda sıvı tüketmeniz önerilmektedir. Böylelikle 1 haftada 5 kilo birden verebilirsiniz.

Önceki İçerikKolay doğum için hamilelikte hurmanın faydaları! Hurma doğumu kolaylaştırır mı?
Sonraki İçerikHurma diyeti nedir? Hem sağlıklı hem kalıcı zayıflatan yoğurt ile hurma diyeti
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.