Yılan yağı saç uzatır mı? Yılan yağı nasıl kullanılır? Yılan yağının faydaları

0
54

Bitkisel yağlar arasında gitgide popülerleşmeye başlayan ve adını sıkça duyduğumuz yılan yağı, hem saç uzatmada hem de saçların bakımlı bir şekilde uzamasına yardımcı olan doğal bir yağdır. Peki yılan yağı nasıl kullanılır? Yılan yağının saça faydaları nelerdir? Yılan yağı saça zarar verir mi? Tüm soruların yanıtı haberimizin detaylarında kolayca bulabilirsiniz.

Yılan yağı; gerçekten de yılanlardan elde edilen bir yağ türüdür. Çok eski zamanlardan, Eski Mısır’dan bu yana kullanıldığı söylenen bu yağ, o zamanlar farklı yağlarla bir araya getirilerek kullanılmış ve özellikle kellik sorunu yaşayanlar için bir çözüm olarak görülüyormuş. Alternatif tıp bakımından dünyaya ün salmış olan Çin’de ve Güney Afrika’da üretilen bu yağ, zamanla dünyanın birçok yerinde bulunabilir hale gelmiş ve popülaritesini de günden güne artırmaya devam ediyor. Yılan yağının kullanımından bahsedecek olursak; Saçların hızlı uzaması ve dökülmesinin önüne geçmek için pek çok saç bakım ürünleri ve şampuanlar kullanılmaktadır. Bunların içeriğinde bulunan kimyasallar saça zarar verdiği gibi saçın parlak ve canlı görüntüsünü bozarak hem geç uzamasına neden olur hemde uzun vadede saça zarar verebilir. Yılan yağı saç uzatmak ve dökülen saçların tekrar kısa sürede yerine gelmesi için hem doğal hemde faydaları yağlardan biridir.

Yılan yağı saç çıkarır mı yada yılan yağı saç uzatır mı sorusuna cevap vermek gerekirse, çevresel etkilerden dolayı, cansız, kurumuş, yıpranma sonucu dökülen saçları kısa sürede uzatmak için yılan yağını saç sürmek hem sağlıklı hemde doğal görünmesini sağlar. Ya da saçlarınızı kuaförde kısa kestirdiniz ve tekrar kısa sürede uzamak istiyorsanız yılan yağını kullanarak saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Yılan yağının içerisinde bulunan vitaminler saçı besler, saça bakım yapar ve saçı güçlendirir.

Zayıflamış, kabaran ve uçları kırılan saçları daha hacimli ve canlı gösterir
Saç diplerini nemlendirerek. Kuru set ve kırılgan saç tipine sahipseniz mutlaka denemelisiniz.

Hava şartlarından, tozdan, kirden etkilenen saçları canlandırır.

Yılan yağı saç diplerinde oluşan mantar ve zararlı enfeksiyonların oluşumu engeller ve yok eder.

Yılan yağı saça sürüldüğünde inceleyen ve yıpranan saçları güçlendirir.

YILAN YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

Yılan yağı kullanılması ve saça uygulaması en basit yağlardan biridir. Yılan yağını saça sürmeden önce saçın mutlaka temiz olması gerekmektedir. Orjinal yılan yağını aktarlardan yada eczaneden temin edebilirsiniz. Ayrıca çok az miktarda yılan yağını şampuana ekleyerek her banyoda saçlarınızı bu şampuanla yıkamanız mümkün.

Yılan yağı saç çıkarır mı yada yılan yağı saç uzatır mı sorusuna cevap vermek gerekirse, 

Saçlar mutlaka temiz olmalı ve bir fırça ile temizlenmelidir.

Çok yoğun bir yağ olduğundan az miktarda saça damlatılır ve ortalama 5 dakika kadar saça masaj yapılır. Saç diplerine iyice yedirilmesi gerekmektedir.

Saçlara uyguladıktan sonra 1 saat beklenir ve saçlar yıkanır.

Eğer saçların geç uzamasının yanında dökülmede ve saç uçlarında kırılma varsa saç uçlarında uygulamalısınız.

Yılan yağı kullananların bazıları yaptıkları yorumda yılan yağını gece saça sürüp yattıklarını ve etkisinin daha iyi olduğunu söylemiştir.

Yatmadan önce yılan yağını saçınıza sürün be bir bone ile kaparak yatın. Sabah kaliteli bir şampuanla durulayın.

Yılan yağının saçı uzatması ve beslemesi için günde 1 defa uygulanmalı ve etkili harika sonuç almak için 1 ay boyunca kullanılmalıdır. Daha ilk kullanımdan itibaren saçlardaki parlaklık, hacim ve canlılığı göreceksiniz.

Önceki İçerikHem sağlıklı hem kalıcı zayıflatan yoğurt ile hurma diyeti
Sonraki İçerikEn etkili anne sütü arttırma yöntemleri! Emzirme döneminde anne sütü ve faydaları
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.