Ana Sayfa Blog Yeni kapananlar nasıl giyinmeli? Yeni kapananlar için alışveriş listesi

Yeni kapananlar nasıl giyinmeli? Yeni kapananlar için alışveriş listesi

0
Yeni kapananlar nasıl giyinmeli? Yeni kapananlar için alışveriş listesi

Tesettüre giren kadınlar için yanıtlarını bilmesi gereken birçok soru bulunur. Yeni kapananlar nasıl giyinmeli, yeni kapananlar için alışveriş listesi nedir, yeni kapananların yapması gerekenler nelerdir? Sizler için bu içeriğimizde, yeni kapananlar için bir rehber görevi görecek bilgilere yer verdik. Tesettür giyim konusunda bilinmesi gereken tüm bilgiler, haberimiz içerisinde sizleri bekliyor.

Açık giyimden tesettür giyime geçen hanımlar, bazı konularda çeşitli zorluklar çekebilirler. Bu noktada, yanıtını bilmeleri gereken sorular bulunur. Bu sorulara, içeriğimiz içerisinde sırasıyla yanıt aradık. Bilinmesi gereken iki temel bilgi bulunmaktadır. Biri, yeni kapananlar için alışveriş listesi hazırlama süreci, diğeri şal tavsiyesi bir diğeri ise yapmaları gerekenler. Bu soruların yanıtlarını bildiğiniz taktirde, bu geçiş sürecini en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Öyleyse ilk olarak yeni kapananlar için alışveriş listesi önerilerine bakalım:

YENİ KAPANANLAR İÇİN ALIŞVERİŞ LİSTESİ

Tesettüre yeni girenler için bilinmesi gereken en önemli nokta, alışveriş listesidir. Alışveriş listesi oluştururken içerisine eklemeniz gereken parçalar, sırasıyla şöyledir:

– Bone: Bone, bir şal ve eşarbın en temel parçasıdır. Saçın ortaya çıkmasını engeller. Bu sebeple, kesinlikle alışveriş listenizin başında olmalı.

– İğne: Şal, eşarp ve başörtüsü için gerekli bir parça olan iğne, örtünüzün daha sağlam ve şık durmasını sağlar. Kaymayı önler.

– Tunik: Uzun kollu ve rahat tutan parçalar, her daim gardırobunuzda olmalı. Nitekim tunik de, tesettür modası için en trend parça olacaktır.

– Sabit kumaş şal: İlk etapta sizi zorlamayacak, kaymayacak kumaşları tercih etmelisiniz. Bu sebeple sabit kumaş şalları tercih etmelisiniz.

– Siyah ve beyaz gömlek: Düz renkler dolabınızda kesinlikle olmalı. Bu sebeple en sabit renklerden biri olan siyah ve beyazı, dolabınızda tutun.

– Kot etek ve pantolon: Tıpkı siyah ve beyaz gömlek gibi kot etek ve pantolon modelleri de dolabınızda yer almalı.

YENİ KAPANANLARA ŞAL TAVSİYESİ

Sabit kumaş şallar, en doğru seçim olacaktır dedik. Ancak yalnızca bu modellere takılı kalınmamalı. Şal konusunda karşınıza birçok seçenek çıkıyor. Ancak ilk etapta tercih etmeniz gereken şal modelleri şunlardır:

– Krep şal

– Medine İpeği şal

– Saf İpek şal

– Pratik şal

– Pamuk şal

YENİ KAPANANLARIN YAPMASI GEREKENLER

Yeni kapandığınız dönemde yaptığınız ilk hata, bir anda alışverişe yüklenmek olur. Bu en büyük hata olacaktır. Alışverişe bir anda yüklenmek yerine, yalnızca en lazım olan parçaları satın alın. Kalanını da zamanla tedarik edin.

Seçeceğiniz şal, eşarp ve başörtü modelleri de ten renginize uygun olmalı. Böylelikle sırıtmayan, doğal bir tarz oluşturmuş olursunuz.