Yasemin Özilhan stili nasıl oluşturulur? Yasemin Özilhan stilinin sırlarını açıkladı

0
9

Tarzıyla bir stil ikonu olmayı başaran, hem giyim hem de ev dekorasyonu konusunda oldukça merak edilen isimlerden biri olan Yasemin Özilhan, stilini nasıl oluşturduğu konusunda bilgiler verdi. Instagram paylaşımlarında yer verdiği stili için basit ama uygun bütçeli fikirler sunan Yasemin Özilhan’ın tarzına yakından baktık. Uygun bütçe ile 6 adımda Yasemin Özilhan stili oluşturmanın yolları sadece yasemin.com’da!

Tarzıyla her zaman beğeni toplayan Yasemin Özilhan, Doktorlar dizisinde elde ettiği şöhretin ardından herkes tarafından tanınan bir isim haline geldi. İş insanı İzzet Özilhan ile evlendikten sonra iş hayatına yönelen ve oyunculuğu hayatından tamamen çıkaran Özilhan, stiliyle daima haber olmayı başarıyor. Peki Yasemin Özilhan kendisine nasıl bir stil oluşturuyor? O, kendi stilini nasıl tanımlıyor? Sizler için, hem Yasemin Özilhan’ın stilini uygun fiyatla oluşturmanızı sağlayacak 2 adımı hem de o’nun kendi stil tanımlamasına yer verdik:

– Daima sade ve rahat görüntü sağlayacak parçalar tercih edin. Bunun için evdeki düz bir jean pantolon veya etek ile hafif desenli, hareketli bir kazak yeterli olacaktır.

– Sezonun yeni trendlerini takip edin ancak her parçayı kullanmayın. Kombininize uygun olan aksesuar ya da parçayı tercih edin. Bunun için illa ki pahalı bir parçayı kullanmanıza gerek yok.

YASEMİN ÖZİLHAN STİLİ

Sahip olduğu stilini, üç kelimeyle tanımlamayı tercih ediyor: Sade, klasik ve rahat. Gündelik hayatında ise en çok; gömlek, babet, beyaz t-shirt ve skinny jeanleri tercih ediyor.

Şık olmak için birçok hataya düşüyoruz. Ve bu hataları yaparken, maalesef farkında olamıyoruz. Özilhan, bu durumu kurtarmak için şunları söylüyor:

‘Bulunduğun ana, ortama uyum sağlamazsan şık olmak isterken rüküş kalabilirsin; dikkat çekmek isterken göze batar hale gelebilirsin. Denge ve uyum çok önemli.’

Katıldığı davetlerde hazırlık sürecini rutin hale getirmiş durumda. Tarzında sadelik ve rahatlığı ön plana koyduğu için, hazırlanma süreci de kısa sürüyor. O, bu durumu, ‘Benim tarzımda sadelik ve rahatlık hâkim olduğu için hazırlık yapmak kolay oluyor.’ sözleriyle açıklıyor.

Dolabında fazla olan ya da artık kullanmayacağı parçaları, ihtiyaç sahiplerine veriyor.
Bu durumu da, ‘Sezon başında kıyafetlerimi düzenlerken, artık giymeyeceğim kıyafetler varsa ihtiyaç sahiplerine veriyorum.’ ifadeleriyle açıklıyor.

Peki o’nun için stil stil sahibi olmanın tanımı nedir? Özilhan için kişi eğer kıyafetlerini kendisi seçebiliyorsa aynı zamanda stil sahibidir: 

‘Bana göre doğru stil, bedenle kıyafetin birbirine uyum sağlamasıdır ve kişiyi yansıtmasıdır. Herkesin kendine özgü stili vardır. Şık olmak aslında çok göreceli bir kavram olsa da, bana göre şıklık nerede, nasıl giyinilmesi gerektiğini bilmek ve girdiğin ortamlarda oradaki herkes tarafından beğenilmektir.’

Önceki İçerikAlzheimer nedir ve belirtileri nelerdir? Alzheimer’in tedavisi var mıdır? İyi gelen besinler…
Sonraki İçerikNohutun faydaları neler? Nohut unu neden faydalıdır? Nohut unu hakkında bilinmesi gerekenler
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.