Yanak sarkması neden olur ve ameliyatsız düzelir mi? Yanak sarkmasını gideren etkili yöntemler

0
40

Yanak sarkması son günlerde en çok aratılan cilt sorunları arasında yer alıyor. 30’lu yaşlardan sonra görülen yanak sarkması neden olur, tedavisi var mıdır, doğal yöntemlerle yanak sarkması nasıl gider, yanak sarkmasını gideren maske tarifleri nelerdir? İşte tüm bu soruların yanıtı…

Güzelliğin simgesi olan pürüzsüz ve sıkı bir cilt, görünümü baştanbaşa etkileyen en önemli faktördür. Genellikle 30-35 yaşlarından sonra ciltte fark edilmeye başlayan kırışıklıklar ilerleyen zamanlarda artar ve derinleşmeye başlar. Güzelliğine önem veren kişiler için tatsız olan bu durum sosyal hayatlarını da derinden etkileyebilir. Ani kilo kayıpları, aşırı sigara tüketimi ya da ilerleyen yaşla beraber gelen yüz sarkması zamanla kötü bir görüntüye sebep olabilir. Cildine iyi bakmayan aynı zamanda yanlış kozmetik ürünleri kullananların da karşılaştığı bu durumu Retin A içeren kremlerle toparlayabilirsiniz. Ancak cildinize kimyasallarla müdahale etmek yeni problemlere neden olabilir. Bu yüzden yanaklarınızda sarkma var ise mutlaka bir uzmana danışarak doğal yöntemleri tercih edin.

YANAK SARKMASININ ASIL NEDENLERİ

Sürekli yağsız besinler tüketme,
Uykusuzluk,
Yanlış uyku pozisyonları,
Vitamin ve mineral eksikliği,
Stres, üzüntü, depresyon,
Sağlıksız beslenme,
Az su içmek,
Ani kilo değişimleri,
Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma gibi nedenlerle ortaya çıkabilir.

YANAK SARKMASINA DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

YUMURTA AKI MASKESİ

Yumurta akının içerisinde bulunan hidro lipidler sayesinde cildi doğal yollarla sıkılaştırır ve gevşek lipidleri kaldırarak yanak sarkmasının önüne geçer.

2 adet yumurtanın beyazını köpük köpük olana kadar çırpın. Yüzünüze ve boynuna güzelce masaj yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

LİMON MASKESİ

Kolajen üretimin artmasını sağlayan limon, cildin elasikliğini de artırarak cilt sarkmalarının önüne geçer.

Taze sıkılmış limonun suyunu yüzünüze ve boyun bölgenize masaj hareketleri ile sürün. 10 dakika beklettikten sonra duru suyla yıkayın. Bu adımı günde 3 defa yapabilirsiniz.

SALATALIK

Cildi nemlendiren ve aynı zamanda ferahlatan etkisi sayesinde sarkmaların önüne geçen salatalık, aynı zamanda çok iyi bir toniktir.

Salatalığın yarısını rendeden geçirin. Daha sonra süzün ve suyunu çıkarın. Bu suyu yüzünüzde kuruya kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Önceki İçerikCC krem nedir ve CC krem nasıl kullanılır? CC kremin cilde faydaları
Sonraki İçerikTulum peyniri nedir ve tulum peyniri nasıl yapılır? Evde tulum peyniri yapımı
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.