Yağ içmek zayıflatır mı, en sağlıklı yağ hangisi? Hızlı kilo verdiren yağlar…

0
41

Kilo vermeye yardımcı yağlar arasında en sağlıklı olduğu bilinen meşhur yağlar ile sizde dilediğiniz kiloya düşebilirsiniz. Vücudunuzun incecik olmasını sağlayacak, diyette tüketebileceğiniz en faydalı yağları ve tüketim şekillerini sizlere derledik. Kilo verdirici özelliklere sahip en sağlık yağ çeşitlerini göz önünde bulundurarak Aspir yağı, çörek otu yağı, chia tohumu yağı ve rüşeym yağı ile zayıflama metodu…

Hem sağlığı korumak hem de kolay yoldan hedeflenen kiloya ulaşmak isteyen kadınların diyet esnasında yaptığı yanlışlardan biri de yağları tamamen hayatlarından çıkarmaktır. Halk arasında bir çok kez tartışma konusu olabilen yağ mı yoksa şeker mi kilo aldırır sorusunun cevabında yağ kullanımı ile ilgili doğru bilinen yanlışlar vardır. Zannedilenin tersine yağ kullanımını tamamen engellemek kilo vermeyi zorlaştıracağı için diyette iken kullanabileceğiniz diyete uygun sağlıklı yağları beslenme programınızda tercih edebilirsiniz. Kilo aldırıcı bitkisel yağların haricinde doğru kullanılan yağ tüketimi sayesinde sağlıklı ve doğal beslenmeyle kolayca kilo verebilirsiniz. Kilo almak istemeyen kişilerin diyette hangi yağları tercih edebileceğini bilmeleri gerekir. Yemeklerin içine ilave edilen yağların haricinde zayıflamak için kullanılan yağlar da vardır. Peki hem kilo aldırmayan hem de sağlıklı yağlar hangisi? En sağlıklı yağ çeşidi ile kilo verme yöntemi…

HANGİ YAĞLAR ZAYIFLATIR? KİLO VERMEYE YARDIMCI YAĞ ÇEŞİTLERİ

1- ASPİR YAĞI

Diyetisyenler tarafından zayıflama için önerilen aspir yağı, yağ yakmada ve metabolizma hızlandırmada oldukça etkilidir. İçerisindeki CLA maddesi vücutta yağ depolanmasının önüne geçerek kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Sabahleyin aç karna bir tatlı kaşığı kadar tüketilmesi önerilir.

2- ÇÖREK OTU YAĞI

Peygamber Efendimiz (SAV)’in tavsiye ettiği şifalı besinler arasında çörek otunun da yer aldığı biliniyor. Bu nedenle günlük hayatımızdan eksik etmememiz gereken çörek otunun yağı özellikle de baharda saman alerjisi yaşayanlar için şifa kaynağı!

Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketilen çörek otu yağı açlığı bastıracaktır. 

3- RÜŞEYM YAĞI

Spor yapan kişilerin muhakkak tüketmesi gereken rüşeym yağı A, D ve E vitamini bakımından oldukça kıymetlidir. Bu yağ yaşlanma geciktirici ve yorgunluk alıcı özelliklere sahip olduğundan egzersiz yapan kişiler için çok faydalıdır.

4- CHİA TOHUMU YAĞI

Başta insülin direnci ve fazla kilolardan kaynaklanan, daha sonra ölümcül sonuçlara yol açan ‘Metabolik sendrom’ oldukça tehlikeli bir hastalıktır.

Yapılan araştırmalara göre chia tohumu metabolik sendrom tedavisine destek sağlayarak, kilo vermeye yardımcı oluyor.

Önceki İçerikBebeklerin saçları nasıl hızlı uzar? Bebeklerde saç uzatma yöntemleri
Sonraki İçerikBal yüze sürülür mü? Balın cilde faydaları nelerdir? Bal özlü maske tarifleri
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.