Vücut şeklinize göre giyinmenin ipuçları

0
35

Şık giyinmek kadar vücut tipinize uygun giyinmek de oldukça önemli bir noktadır. Çoğu kişi bilmese de, herkesin kendine ait bir vücut tipi ve bu vücut tipine uygun olarak hazırlaması gereken bir kombin stili vardır. Kum saati, armut, ters üçgen şekli, dikdörtgen şekil ve elma şekli… İçeriğimiz içerisinde bu vücut tiplerine ve uygun giyinme stillerine yer verdik.

Katıldığınız davetlerde, hem şık giyinmek hem de vücut tipinize yakışan modelleri kullanmak istersiniz. Bunu da ancak, vücut tipinizi bilerek yapabilirsiniz. Peki vücut tipinizi biliyor musunuz? Kum Saati, Armut, Dikdörtgen, Ter Üçgen ve Elma… Sizler için hem tüm vücut tiplerine hem de bu vücut tiplerinin sahip oldukları özelliklere ve nasıl giyinmeleri noktalarına yer verdik. Dünyaca ünlü pek çok yıldızın da sahip olduğu vücut şekilleri, doğru şekilde kullanıldığında kişide daha zarif bir görünüm sağlayacaktır. İşte vücut şekillerine göre giyinme stilleri:

VÜCUDA GÖRE GİYİNME ŞEKİLLERİ

1 – Kum Saati Vücut Tipi

Bu vücut tipine sahip olan kadınlar; bel ve karınlarının üst kısmını vurgulayan kıyafetler tercih etmelilerdir. Çünkü göğüs ve basen kısımları geniş olmaktadır.

2 – Armut Vücut Tipi

Dünyaca ünlü yıldız Jennifer Lopez’in de sahip olduğu bu vücut tipi, ülkemizde en çok görülen vücut tipi olarak kabul edilir. Omuzdan bele kadar ince, belden basene kadar kalın olan bu vücut tipi, karmaşık desenler yerine düz ve sade renkli parçalar tercih edilmeli.

3 – Dikdörtgen Şekil Vücut Tipi

Natalie Portman tam olarak bu vücut tipine sahip. Bu vücut tipi, ince bacaklı ve omuzdan basene eşit şekil yapısına sahiptir. Bu tip giyinen kişiler, bedenlerinden bir beden büyük giyinmelidirler.

4 – Ters Üçgen Şekli

Angelina Jolie, ters üçgen vücut şekline sahip bir isim. Bu kişilerin basenleri ince, omuza doğru ise geniştir. Giyim konusunda en büyük sıkıntıları, alt giyimdedir. Bacakları uzun olan bu kadınlar, üst dar alt geniş parçalar tercih etmelilerdir.

5 – Elma Şekli Vücut Tipi

Bu vücut tipinde insanların karın bölgesi, basen ve omuzlarından daha fazladır. Bu kişilerin, karın bölgesini belli etmeyen pileli parçaları kullanmaları daha doğru olacaktır.

Önceki İçerikPantone 2020’nin rengini açıkladı! Bu yılın trend rengi: Mavi
Sonraki İçerikAteşli havale nedir, havale geçiren çocuğa ne yapılır? Çocuklarda (Konvülziyon) havale nedeni ve belirtileri
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.