Vatka nedir? Yeni sezon vatkalı tişört modelleri

0
48

Yeni sezonda vatkalı tişörtler trendler arasında yer alıyor. Kış aylarında ise vatka trendi sweatshirtlere taşınıyor. Peki vatka nedir? İçeriğimizde hem vatka trendi hakkında bilinmesi gerekenlere ve yeni sezon vatkalı tişört modellerine yer verdik.

Vatka çoğunlukla ceket omuzlarında ve gelinlik içlerinde kullanılır. Ancak vatkaların ne amaçla kullanıldığı çoğu zaman bilinmez. Göz önünde bulunmayan bu parçalar, tasarımcılar tarafından kullanıldığı kıyafetin kurtarıcısı olarak görülür.  Sadece kıyafetlerde değil bot ve bone gibi parçalarda da kullanılır. Vatkalar, fermuar ve düğmeler gibi yardımcı malzemeler değillerdir. Çünkü seçeneğe göre kullanılırlar. Peki vatkalar için bilinmesi gereken başka neler var? 

 

Vatkaların fonksiyonları kullanıldıkları alana göre farklılaşmaktadır. Örneğin elbiseler içerisinde dolgu malzemesi olarak kullanılır. Bonelerde ise botun ayağa vurmaması amacıyla kullanılır. Kıyafetlerde kullanılan sabit olsa da, botlar içerisinde kullanılanlar ise astar gibi istenildiği anda takılıp çıkarılan parçalardır. Vatkaların ilk günden bu yana kullanım amaçları, kullanıldığı bölgeyi daha dikkat çekici ve gösterişli sunmaktır. Günümüzde de bu amaçla kullanılmaktadır. Vatka; elyaf, sünger ve pamuk gibi malzemelerden hazırlanan bir üründür. 

Yeni sezonda vatkalar çoğunlukla tişörtlerde tercih ediliyor. Aslında bahar aylarından beri uygulanan ancak pandemi süreci nedeniyle fazla dikkat çekmeyen vatka trendi, günlük hayatın parçalarından oluyor. Hemen hemen tüm markaların sezonlarında bulunan vatka tişörtler, jean pantolon ve eteklerle şık duruyor. Bu trend yeni sezonda sweatshirtlerde de kullanılıyor.

VATKALI TİŞÖRT MODELLERİ 2022

TRENDYOL – VATKALI TİŞÖRT

H&M – OMUZLARI VATKALI TİŞÖRT

MANGO – SİYAH VATKALI TİŞÖRT

KOTON – BİSİKLET YAKA VATKALI TİŞÖRT

BSL – SİYAH BASİC VATKALI TİŞÖRT

ZARA – VATKALI TİŞÖRT

MANGO – VATKALI TİŞÖRT

Önceki İçerikKeşkül-ü Fukara tatlısı nasıl yapılır? Keşkül-ü Fukara tatlısının hikayesi
Sonraki İçerikHaşhaşlı bükme nasıl yapılır? En kolay haşhaşlı bükme tarifi
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.