Türkan Şoray stiliyle günlük kombin oluşturma yolları

0
47

Türk sinemasının en önemli yüzlerinden biridir Türkan Şoray. Onun kendisiyle özdeşleşen rengi ve giyim tarzı bulunur. Şoray’ın ikonikleşen karakterlerinin kostümleri ve günlük yaşamda tercih ettikleri, hem aksesuar hem de giyim açısından günümüz modasında oldukça sık karşımıza çıkıyor. Sizlere Türkan Şoray tarzı üzerinden, günlük kombin oluşturma önerileri oluşturduk.

Türkan Şoray, Türk sinemasının en ikonikleşmiş isimlerinden birisi. Rol aldığı film sayısıyla Dünya rekoru da kıran sanatçı, projelerinde giydiği kıyafet ve aksesuarlarla da oldukça ilgi görüyor. Balıkçı kız başta olmak üzere birçok ikonikleşmiş karakterinde kırmızı rengi tercih eden sanatçı, bugün halen daha katıldığı özel davet ve toplantılarda, kırmızı rengin asil ve göz alıcı yanını üzerinde taşımaya devam ediyor. Bununla da yetinmeyip geçmişten günümüze taşınan birçok aksesuar ve parçayı, eski fotoğraflarıyla temsil etmeye devam ediyor. Gördüğümüz anda akla Türkan Şoray tarzını getiren elbise, bluz, etek gibi giyim modelleri ve aksesuar parçalarını sizler için bir araya getirdik. İşte Türkan Şoray’ın stiliyle günlük kombin oluşturma yolları:

TÜRKAN ŞORAY STİLİ

Balıkçı kız rolü için giydiği çizgili kırmızı elbise, bugün halen daha en çok sevilen ve tercih edilen modeller arasında. Kırmızı üzerine lacivert veya sarı bir ton, oldukça uyumlu duracaktır.

Boğazlı kazak modası, etkisini asla yitirmedi. Türkan Şoray da, yünlü boğazlı kazak modellerini tercih edip doğal bir şıklık yakaladı.

Büyük halka küpeler, taşlı yüzükler ve uzun, belden bağlamalı elbiseler… İşte günümüzde her zaman rahatlıkla tercih edilebilecek bu kombin tarzı, Şoray’ın en beğenilen tarzları arasındaydı.

Kış deyince akla ilk bereler gelir. Son dönemin trend bere modeli, yıllar önce Türkan Şoray’ın en sık tercih ettiği modeller arasında kendisine yer buluyordu.

Ve son olarak… İşlemeli, salaş bluzler… Bugün en çok tercih edilen parçalar arasında.

Önceki İçerikUykuluk nasıl yapılır? Uykuluk hayvanın neresidir? Mis gibi şifa olan uykuluk tarifi
Sonraki İçerik2020’nin en şık boğazlı kazak modelleri
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.