Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretin krem nasıl kullanılır? Tretin kullananların yorumları

0
29

Cilt lekeleri ve sivilce konusunda adeta bir kurtarıcı görevi gören Tretin krem sadece eczanelerde satılıyor. Günümüzde birçok kişinin gerek sosyal medyada gerekse inernetteki araştırmaları sonucunda karşılaştıkları Tretin krem hakkında tüm detayları araştırdık. Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretin krem kullananların yorumları nedir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etken maddesi Tretinoin olan Tretin krem cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olan, A vitamininin cilde sürülebilen bir ilaçtır. Deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için aşırı keratin oluşumunu baskılar ve derinin kendisini onarma mekanizmalarını uyarır.  Kısa sürede cildi onararak lekelerin giderilmesinde büyük rol oynayan Tretin kremi uzman doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Tretin kremi Komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar), püstül (içi irinle dolu kabarcık) ve papüllerle (deride küçük, kenarları iyice belli kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde ve Psoriazis (sedef hastalığı), İktiyozis (balık pulu hastalığı) ve Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması)  tedavisinde kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden uzman doktorunuz tarafından onay almalısınız. 

30 gramlık tüplerde satılan bu krem beyaz renktedir. Assos İlaç firmasının kullanıma sunduğu faydalı ve etkili bir ilaçtır.

TRETİN KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Parmağınızın ucuyla ufak miktarda aldığınız ilacı lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürün. Günde bir kez geceleri uygulanmalıdır.

Kullanım sonrası ciltte pul pul dökülme ve hafif yanma gibi etkiler normal kabul edilmekle beraber, Tretini sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır.

TRETİN KREMİN FİYATI

Vücuttaki leke, akne tedavisinde, cildi yapılandırmada hem de yaşlanmanın önüne geçmede faydaları olan Tretin Krem 50.46 TLdir.

Önceki İçerikDavetlere özel en şık gece elbiseleri 2020
Sonraki İçerikKudret narının faydaları nelerdir? Kanseri önleyen kudret narı, bal ve zeytinyağı karışımı…
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.