Sülfatsız şampuan nedir? En iyi sülfatsız şampuan önerileri 2021

0
43

Son yıllarda kozmetik sektörünü alt üst eden aynı zamanda satış rekorları kıran sülfatsız şampuanlar, özellikle boyalı saçlara sahip olanların gözdesi oldu. Daha sağlıklı, güzel ve çekici görünen saçlara sahip olmak için mutlaka sizlerin de kullanmanız gereken sülfatsız şampuan konusunda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı yazımızda bulabilirsiniz.

Sülfatsız şampuan, bildiğimiz şampuanların yanı sıra uygulandığında köpürmeyen, diğer şampuanlara nazaran daha yumuşak bir his bırakan bir bakım ürünüdür. Bebek şampuanlarının hiçbirinde yer almayan sülfat; saç derisi ile temas ettiğinde deriyi tahriş ederek, zamanla saç derisindeki bu tahrişlerin farklı sorunları beraberinde getirmesine neden oluyor. Boyalı saçların renginin bozulmasına, açılmasına ve daha kısa bir süre içerisinde canlı rengini kaybetmesine yol açan sülfatın her ne kadar saç köpürtücü özelliğinden hoşlansak da aslında sülfatlı şampuanları kullanarak, saçlarımıza bilmeden de olsa zarar vermiş oluyoruz. Yumuşak dokusu ile ön plana çıkan, diğer ucuz şampuanlara nazaran daha kaliteli olan sülfatsız şampuanlar ise saçlarımızı besleyerek, dış etmenlere karşı koruyor. Aynı zamanda tamamen organik bileşene sahip olan bu şampuanlar, saçlarımızı nemlendiriyor, besliyor ve güçlendiriyor.

SÜLFATSIZ ŞAMPUAN NE İŞE YARAR?

Genellikle Hindistan cevizinden elde edilen bir madde içeren sülfatsız şampuan; sülfatlı şampuanların aksine saçlarımıza daha nazik ve yumuşak davranıyor. Kimyasal içeriği bulunmayan, tamamen bitkisel ve organik içeriğe sahip olan bu şampuan, saçlarımızı nazikçe temizlemenin yanı sıra saçlarımızın doğal yapısını da korumuş oluyor. Yumuşak formülleri sayesinde sert olmadıkları için saçlarımızdaki kırılma, kopma, yıpranma, kuruma vb. saç problemlerini de en aza indiriyor.

Aynı zamanda saçlardan kolaylıkla arınan bu şampuanlar; saçlara yumuşak bir doku kazandırarak, saçların daha rahat bir şekilde taranabilmesine olanak tanıyor. Bu yüzden özellikle kuru, yıpranmış, ekstra bakıma ihtiyaç duyan saçlarından şikayetçi olan kişilerin mutlaka sülfatsız şampuan kullanmaları gerekiyor.

EN İYİ SÜLFATSIZ ŞAMPUANLAR

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan 200ml. Fiyatı / 75,00 TL

Tamamen bitkisel temizleyici maddeler içeren Yves Rocher ürünlerinin büyük çoğunluğunda saçlara zarar veren sülfat ve paraben gibi kimyasallar yer almıyor. Özellikle organik beyaz acı bakla vb. bitki tohumlarındaki zengin protein özlerinin kullanıldığı Yves Rocher Low şampuan; saç derisindeki kan dolaşımını uyararak, saçları besliyor, sağlıklı saç köklerinin çıkmasını destekliyor. Bol miktarda protein içeren Yves Rocher ürünleri; saçlara keratin yüklemesi yaparak, saçların daha güçlü, canlı ve hacimli görünmesine aracılık ediyor.

Schwarzkopf BC Bonacure Sulfate Free / 110,67 TL

Dünyanın en popüler saç bakım markalarından biri olan Schwarzkopf tarafından satışa sunulan bu serinin ürünlerinin hiçbirinde sülfat bulunmuyor.

Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan / 99,50 TL

Gratis mağazalarından temin edebileceğiniz, organik saç bakım markası OGX’in bu ürünü; sülfat da dahil olmak üzere saçlara zarar verebilecek hiçbir kimyasal içermiyor. İçerisindeki Hindistan cevizi aroması sayesinde saçları besliyor, nemlendiriyor ve onarıyor. Saçlara hacim ve dolgunluk katan bu ürün; aynı zamanda saçlarda kolajen etki göstererek, yeni kök hücre oluşumunu destekliyor. Saç derisindeki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak, saçların daha hızlı ve gür bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor.

Loreal Elseve Sülfatsız Şampuan Serisi / 59,90 TL

Loreal’ın en son mucizelerinden biri olan Loreal Elseve 3’ü bir arada krem şampuan serisi, sülfatsız içerikleri sayesinde saçları hiçbir şekilde aşındırmıyor ve kurutmuyor.

Önceki İçerikKış için en iyi güneş kremleri 2021! Kış aylarında neden güneş kremi kullanılır?
Sonraki İçerikKandilde ne dağıtılır? Kandilde pişirilecek en kolay ve enfes tarifler
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.