Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı nedir? Tinnaturel soğuk sıkım hindistan cevizi yağı faydaları

0
45

Güzellik ve bakım ürünlerinde en iyi tercih soğuk sıkım yöntemi ile yapılan hindistan cevizi yağıdır. İçeriğindeki faydalı yağ asitlerini daha fazla içinde barındıran bu yöntem ile cildinize yapacağınız bakım daha etkili olacaktır. Bu konuda imdadınıza Tinnaturel soğuk sıkım hindistan cevizi yağı yetişiyor.

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı, maddeyi hiçbir kimyasal işleme maruz bırakmadan üretme sonucunda elde edilir. Sıkılan ürün kurudur ve kesinlikle rafine işlem görmemiş olmalıdır.Hindistan cevizinin içindeki su çıkarılarak kurutulur ve pul şekline gelecek şekilde öğütülür. Düşük bir sıcaklıkta (24-27°C) pres kullanılarak hindistan cevizi yağına ulaşılır. Besinsel nitelikleri korumanın en etkili yolu bu yöntemdir. Rafine olmadığı için kendine özgü lezzetli kokusu bozulmadan kalır.

Normalde yağlar ısıtıldığına, yağın moleküler yapısı değişir veya bozulur. Yapısı değişen veya bozulan besin tüketildiği zaman kardiyovasküler hastalıklara ve zayıf kan akışına sebep olur. Ayrıca yüksek ısıya maruz kalan hindistan cevizi yağı sebebiyle sivilce gibi deri rahatsızlıkları da görülür. Bu sebeple soğuk sıkım hindistan cevizi yağı tercih etmek çok önemlidir.

Katkı maddelerini beslenme düzeninden çıkarmaya çalışan insanlar için, soğuk sıkım hindistan cevizi yağı – katkı maddesi içermeyen ve rafine edilmeyen- daha yüksek antioksidan seviyeleri anlamına gelir. Beslenme şekliniz için daha sağlıklı ve besleyici bir seçimdir.

TİNNATUREL SOĞUK SIKIM HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI FAYDALARI NELER?

Çatlak, leke, kırışıklık gibi cilt sorunlarınız için kullanabilirsiniz.

Saçlarınız ve tırnaklarınız için ideal bir besleyici ve bakım yağıdır.

Soğuk sıkım hindistan cevizi yağını saçlarınızda, ellerinizde, ayaklarınızda ve tırnaklarınızda kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak, vücudunuzun kuru bölgelerinde de kullanabilirsiniz.

TİNNATUREL SOĞUK SIKIM HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Cilt, saç, tırnak bakımı için sürerek kullanabilirsiniz. Yemeklerde ve tatlılarda kullanabilirsiniz

Önceki İçerikReishi mantarı nedir? Reishi mantarının cilde ve saça faydaları nelerdir?
Sonraki İçerikMuz çayı nasıl yapılır? Muz çayının faydaları nelerdir? Muz kabuklarını çöpe atmayın!
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.