Ana Sayfa Blog Siyah saç rengi nasıl açılır? Doğal yollarla saç rengi açmanın yolları

Siyah saç rengi nasıl açılır? Doğal yollarla saç rengi açmanın yolları

0
Siyah saç rengi nasıl açılır? Doğal yollarla saç rengi açmanın yolları

Siyah saç rengi genellikle yaz aylarında ton olarak açıldığında hem daha havalı hem de daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Siz de evinizde yapacağınız bazı yöntemlerle doğal bir şekilde saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Peki doğal bir şekilde saç rengi nasıl açılır? Siyah saçı boyasız açmanın yolları nelerdir? Gelin birlikte öğrenelim…

Saçlarını siyah renge boyayan kişilerin en büyük sorunlarından biri doğal rengine kavuşturmak için açma işlemidir. Kolay kolay siyah saç rengini açamayan kişiler günümüzde bazı kadınların ve kuaförlerin kullandığı yöntemleri deneyebilir. Kendi ellerinizle saçlarınızın ton renginden bir kaç ton açık boya ile saçlarınızın rengini açmayı denediniz ve herhangi bir değişiklik ile karşılaşmadıysanız mutlaka hazırladığımız yöntemlere bir göz atmalısınız. Çünkü saçlarınıza uygulayacağınız her işlem daha fazla saçlarınızın zarar görmesine sebep olacaktır. Peki bu yöntemler nelerdir? Doğal yöntemlerle siyah saç renginde açılma nasıl yapılır? Öğrenmek isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

PEROKSİK İLE SİYAH SAÇ RENGİ AÇMANIN YOLLARI

Sadece eczane ve bazı kozmetik dükkanlarında bulunan  Kolestol sıvı Peroksit ile siyah saç renginizi kolayca açabilirsiniz. Bu yöntem diğerlerine göre riskli olsa da sonucu birçok kişi memnun kalmıştır. Sarın aldığınız  kolestol sıvı peroksikini saçlarınıza uygulayacağınız zaman mutlaka bir uzman tarafından destek almalısınız. Fazla uyguladığınızda saçlarınızın yanarak kopmasına hatta daha kötü sonuçlarla karşılaşmasına neden olabilirsiniz.Eğer saç renginiz açık tonlarda ise %5 ile %6 civarında almalısınız. Saçlarınız oldukça koyu ve siyah bir renge sahipse, %8 ile %9 civarında bir peroksit kullanmanız gerekmektedir.

Ürünü bir kabın içerisine koyup, temiz olan saçlarınıza uygulayın. Ardından 2 ile 3 dakika bekleyip, saç kurutma makinesi ile kurutun. Daha sonra saçlarınızı şampuanla güzelce yıkayın. Uyguladığınız bölgelerde belirgin şekilde açılma olacaktır. 

PEKİ DOĞAL YOLLARLA SİYAH SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR?

Saçlarınızın daha az yıpranması dökülme ve kopmaların önüne geçmek istiyorsanız mutlaka doğal yöntemleri tercih etmelisiniz. 

– Çaydanlığa suyu koyup içerisine bir tutam kurumuş papatya atın. Bir taşım kaynayınca ocağın altını kapatıp demlenmesini sağlayın.Ilık hale geldiğinde açlarınıza güzel masaj yaparak yedirin. Papatya suyu sürülü bir şekilde saçlarınızı güneşte bekletin.Bir süre sonra siyah saç renginizde açılma olacaktır.

Siyah saçların renginde açılma olmasını isteyen kadınların denemesi gereken bir yöntemde limon kullanmaktan geçiyor. 1 adet limonu suyun içine sıkarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza uygulayın. Ardından kuruyana kadar güneşte bekleyin. 

 Kullandığınız saç kremine 1 çay kaşığı tarçın ekleyerek karıştırın. Karışımı saçlarınıza güzelce uygulayın. 4 ile 5 saat arasında bekleyin. Ardından yıkayarak durulayın. Saçlarınızda belirgin bir açılma olacaktır. Ancak birçok kişi tarçın kokusunun saçta kalmasından dolayı bu yöntemi tercih etmemektedir.