Ana Sayfa Blog Sezonun dikkat çeken yazlık elbise modelleri

Sezonun dikkat çeken yazlık elbise modelleri

0
Sezonun dikkat çeken yazlık elbise modelleri

Yaz sezonunda desenli elbise modelleri sıkça karşımıza çıkıyor. Ünlü markaların kataloglarında boy göstermeye başlayan desenli elbise modelleri, farklı tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Sizler için hem bu modelleri hem de doğru kombinleme şekillerini derledik. Sezonun dikkat çeken desenli elbise modelleri, tüm detaylarıyla haberimizde.

Bu yaz sezonunda elbise koleksiyonları için renkli ve canlı desenler, tonlar ön planda duruyor. Pandemi sürecinin de etkisinden dolayı daha enerjik hissedilmesi hedeflenen yeni koleksiyonlarda; çiçek desenli tasarımlar ve rahatlık hissi tercih ediliyor. Renk olarak mavi, sarı ve enerji hissini arttırmak için kırmızı tonlar kullanılırken, ayakkabı tercihinde ise gündüz kombinleri için sandaletler ve spor ayakkabılar, gece davetleri için ise topuklu ayakkabılar tercih ediliyor. Bu sezon neredeyse her parçada çiçek desenleri hakimiyetini kuruyor. Çünkü elbise modasında başrol, desenli modellerin olacak. Ancak önemli olan, ayakkabı ve çanta aksesuarlarıyla birlikte bir bütün oluşturan desenli elbiseler için, en doğru kombini oluşturabilmektir. Peki ama bu modeller için nasıl bir kombin uygulamak gerekir? İçeriğimiz içerisinde hem bu soruya yanıt aradık hem de sezonun en trend desenli elbise modellerini fiyat aralıklarıyla beraber derledik. 

DESENLİ ELBİSELER NASIL KOMBİNLENİR?

Baharı cıvıl cıvıl yansıtan desenli elbiseler, doğru bir kombin stiliyle taşındığında üzerindeki hareketliliği daha da ön plana çıkartır. Bunun için öncelikle kumaşınızı iyi tanımanız gerekir. Nitekim yaz mevsiminde de karşımıza en çok çıkan uçuş uçuş kumaşlar olur. Bu kumaşlarla hem klasik yapıda hem de spor stilde bir elbisenin karşımıza çıkması mümkün. Ancak her ne olursa olsun uygulayacağınız kombin, tüm modellere uygun olacaktır.

Örneğin ayakkabı kombini için yüksek tabanlı ve topuklu modeller kullanın. Bu sayede elbiseniz yükselmiş ve ön plana çıkmış olur. Çanta konusundaysa tıpkı geçtiğimiz gün yayınladığımız çanta içeriğinde de belirttiğimiz gibi vücut formunuza uygun bir model seçin. İlkbahar ve yaz sezonunda el çantaları trend modeller arasında yer alıyor. Bu sebeple önerimiz de bu tarz bir model çanta seçmeniz olacaktır. 

Renk konusundaysa elbisenizin rengini baz alın. Elbisenizin rengi eğer açık ise bir kontras oluşturmak için ayakkabı, çanta ve aksesuar kombininde zıt renkler kullanın. Eğer tam tersi olarak koyu renklere hakim bir elbise ise çanta, ayakkabı ve aksesuar kombininde açık renkler kullanın. Ancak elbisenin deseninde renkler ağır ise, aksesuar vb. kombinlerde baskın renkleri tercih etmemeniz gerekir. 

Son olarak, doğru kombini oluşturmak için baz alacağınız etmen vücut tipiniz olmalıdır. Eğer çok zayıf biriyseniz tek tip renkleri kullanmayın. Bu durum sizi olduğunuzdan daha da zayıf gösterir. Aksi bir vücut tipine sahipseniz de açık renklerden ve desenli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Yoksa olduğunuzdan daha kilolu görünürsünüz.

DESENLİ ELBİSE MODELLERİ VE FİYATLARI

ZARA: 230 TL

H&M: 249 TL

H&M: 129 TL

H&M: 70 TL

H&M: 159 TL