Sebirox şampuan nedir ve ne işe yarar? Sebirox şampuanın kullanım rehberi

0
117

Günümüzde çok sık rastlanan seboreik dermatit cilt hastalığında uzman doktorlar tarafından önerilen Sebirox şampuan reçeteye uygun kullanıldığında etkisini kısa sürede gösteriyor. Daha önce kullanmayan ve adını ilk kez duyanlar Sebirox şampuan nedir ve ne işe yarar? Sebirox şampuanın nasıl kullanılacağını merak ediyor. Bugünkü yazımızda bu soruların yanıtını kolayca bulabilrisiniz.

 Etken Maddesi Siklopiroksolamin olan Sebirox şampuan,  mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. SEBIROX,  saçlı, kıllı veya  yağlı deri bölgelerinde görülen kaşıntılı cilt döküntüsü (seboreik dermatit), saçkıran, saçlı derinin mantar hastalığı (tinea kapitis)  tedavisinde ve bu hastalıklara bağlı gelişen kepeklenme veya deride iri kabuklanmaların önlenmesinde kullanılmaktadır. 

SEBİROX ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.

İlacı kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Saçlarınızı su ile ıslatınız ve yeterli miktarda şampuanı uygulayınız. Parmak uçlarınızla yavaşça masaj yaparak  köpürtünüz.

Şampuanın saçlı deriye temas etmesi için köpüklü halde 3-5 dakika bekletiniz ve bol su ile durulayınız. Bu işlemi 1 kez daha tekrarlayınız. Bir yıkama için bir avuç içi kadar şampuan yeterlidir.

Haftada 2 ya da 3 gün 4 hafta boyunca kullanmanız önerilir.

SEBİROX ŞAMPUAN FİYATI:

Sebirox şampuanın 4 Oca 2021 tarihinde fiyatı 29.06 TL‘dir.

Önceki İçerikİbrahim Saraçoğlu kekik kürü! Vücudu arındıran kekik suyu mucizesi
Sonraki İçerikBelogent krem nedir ve Belogent Krem ne işe yarar? Belogent krem nasıl kullanılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.