Rooibos çayı ile nasıl zayıflanır? Rooibos çayı ile hızlı kilo verme yöntemi

0
33

‘Kırmızı çay’ olarak da nitelendirilebilen Rooibos çayı, tamamen doğal olması nedeniyle kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Üstelik tatlı bir aromaya sahip olduğu için ekstra tatlandırıcıya gerek duymadan fazla kalori alımını önlemiş ve zayıflamayı kolaylaştırmış olabilirsiniz. Rooibos çayı nedir? Rooibos çayı ile nasıl kilo verilir? Rooibos çayının faydaları neler? İşte kilo verme destekli Rooibos çayının diyette kullanımı…

Son zamanların en dikkat çeken bitkilerinden biri olan Rooibos çayı, içerisindeki güçlü bileşenler sayesinde zayıflamaya yardımcı oluyor. Kafeinsiz olması ve antioksidan bakımından zengin yapısı ile kilo vermeyi kolaylaştırırken sağlığı korumaya yardımcı oluyor. Kendinden şekerli tadı ve az kalorisi özelliğiyle diyette çay ve kahve yerine geçebiliyor. Rooibos çayı iştahı keserek gün boyu tok durmanızı sağlar. Bu durumda ise fazla öğün miktarından ve kalori alımından kurtulmanıza yardımcı olur.

Ayrıca içerisindeki antioksidan ve diğer maddeler ile metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırır. Uyku kalitesini artırır ve bu sayede uykuya bağlı açlık krizlerini de önler. Sizde günde bir fincan Rooibos  çayı içerek zayıflamaya başlayabilirsiniz.

ZAYIFLATICI: ROOİBOS ÇAYI NEDİR?

Güney Afrika’da yetişen ve Aspalathus linearis ağacından faydalanılan bitkisel çay, kilo verme konusunda etkili olduğu kadar birtakım rahatsızlıklara karşı da iyi gelmektedir. Araştırmalardan elde edilen bilgilere göre Rooibus çayı bağışıklık sistemini güçlendiriyor aynı zamanda zayıflamayı hızlandırıyor.

İçerisinde herhangi bir yağ ya da karbonhidrat bulundurmayan doğal bitki çayı çayı, vücutta yağ birikimine izin veren hormonun oluşumunu önlüyor.

ROOİBOS ÇAYI İLE NASIL KİLO VERİLİR?

Zayıflama çayları arasında popüler olduğu bilinen Rooibos, tatlı bir aromaya sahip olduğundan ekstra tatlandırıcıya ihtiyaç duyulmaz. Oksidatif maddesi stres, göbek etrafında yağ birikimini tetikleyebilir.Ancak, Rooibos çayı yeşil çay gibi oksidatif stres durumunu azaltarak kilo kaybetmeyi kolaylaştırır.

Tek başına yeterli olmayıp diyet listelerinde destek amaçlı tüketilen Rooibos, formunuzu korumayı sağlayacaktır.

ROOİBOS ÇAYININ YARARLARI NELER?

– Rooibos çayının neredeyse yok denecek kadar az kalori içermesi diyette tüketecek kişiler için idealdir. Dolayısıyla günlük hayatta sütlü kahve ve şekerli çaya göre daha fazla tercih edilmelidir.

– Antioksidan bakımından oldukça güçlü bir kaynaktır.

– Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur.

– Daha etkili ve kaliteli bir uyku geçirmenizi sağlar.

– Metabolik rahatsızlıkların önüne geçer, sağlığı olumlu etkiler.

ROOİBOS ÇAYI NASIL DEMLENİR?

Malzemeler: Kaynamış su, 1 tatlı kaşığı Rooibos çayı.

Yapılışı: Bir fincan kaynamış suyu 2-3 dakika beklettikten sonra biraz ılıklaşmaya yakın içine 1 tatlı kaşığı rooibos çayı koyun. 5-6 dakika kadar beklettiğinizde çayınız bitecektir.

ZENCEFİLLİ ROOİBOS ÇAYI TARİFİ

1 fincanlık zencefilli Rooibos çayı hazırlamak için 2 dilim zencefil, 1 tatlı kaşığı rooibos işinizi görecektir. Kaynamış suya 2 dilim zencefil koyup bir taşım kaynatın.

Ardından ocağın altını kapatıp 1 tatlı kaşığı rooibos ekleyin ve 7 dakika demlenmesine izin verin. Süzdükten sonra ılık ya da sıcak şekilde tüketebilirsiniz. (Özellikle de kolesterolü dengelemek için faydalıdır.)

Önceki İçerikEnfes patlıcan kızartması nasıl yapılır? Yağ çekmeden patlıcanlar nasıl kızartılır?
Sonraki İçerikBebek pudrasının cilde faydaları nelerdir? Bebek pudrası hani alanlarda kullanılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.