Pirinç yufkası nedir ve evde pirinç yufkası nasıl yapılır? En kolay pirinç yufkası tarifi

0
79

Yüzyıllardır Çin, Japonya, Kore ve Vietnam’da yemekler için kullanılan pirinç yufkasından muhteşem bir börek hazırlayabilirsiniz. İçerisine et ve sebze parçalarıyla doldurarak servis edebileceğiniz pirinç yufkasının lezzetini de yedikten sonra anlayacaksınız. Pirinç yufkası nedir ve evde pirinç yufkası nasıl yapılır? En kolay pirinç yufkası tarifi yazımızda.

Son günlerde adını çok fazla duyduğumuz pirinç yufkası pirinç unundan yapılarak pişirilen ve kurutulmuş parşomen kağıdı inceliğinde yufkalardır. Vietnam mutfağında “banh trang” olarak geçen ve en çok da bu mutfakla ilgili tarifeleri vardır. Ilık suya batılırılıp çıkarıldığı anda çıkarıldığı anda yumuşayan, içine damak zevkinize göre marul yaprağı, çeşitli et dilimleri, deniz mahsulleri doldurulur, soslanıyor ve dolma gibi sarılarak pişirilmeden servis yapılıyor. Çok bekletildiği taktirde, yufkalar şişer ve parçalanır. Bu yüzden hızlıca tüketilmeli ve çok ısıtılmamalıdır. Günümüzde Çin böreğinde gördüğümüz pirinç yufkası aslında güllaç yaprağını da andırıyor. 

PİRİNÇ YUFKASI NASIL YENİR?

Pirinç yufkasını ılık suya batırıp yumuşatın. Yufkayı kırmadan fazla suyunu silkeleyip atın. Sonra yufkayı elinizin üstünde açın, içine etlerden ve sebzelerden az miktarda koyun. Dışta kalan bölümleri içe doğru kapatarak, paket haline getirip, sosa batırarak yiyin.

Afiyet olsun…

Önceki İçerikZencefilin faydaları nelerdir? Ballı zencefil karışımı ne işe yarar? Eski çağların sağlık sırrı
Sonraki İçerikKalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj ne kadar kalır ve kalıcı makyaj nasıl sildirilir?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.