Örgü saç modelleri nasıl yapılır? Değişik ve kolay çocuk saç örgü modelleri ve yapılışı

0
33

Kolay kolay bozulmayan saç modeli istendiği zaman akla ilk gelen şey görünümü oldukça hoş duran örgü saç modelleridir. Kolay örgü saç modelleri ve pratik saç modelleri ile kendi okul saç stilini oluşturabilirsiniz. En kolay ve farklı kız çocuğu saç modelleri! Kolay balık sırtı örgü saç modeli nasıl yapılır? Mısır örgü nasıl yapılır? En pratik ve kolay örgü saç modelleri ve yapılışları! Trend okul saç modelleri

Popüler saç modelleri arasında modasını hiçbir zaman yitirmeyen trend örgü saç modelleri, gerek yetişkinlikte gerek de çocuklukta en sık yapılan saç türlerinden biridir. Mısır örgü, halat örgü, ikili örgü, Fransız örgü, kafes örgü, örgü topuz ve balık sırtı örgü modeli gibi daha birçok çeşidi olan örgü modellerinde kolaylıkla yapılabilecek yöntemler ile okul saç modelini oluşturabilirsiniz. Hem kolay kolay bozulmaması nedeniyle uzun süre dayanıklı olan hem de çok şık duran örgü modelleri okul çağındaki çocuklar için ideal saç modelleri arasında! Çocuğunuzu okula göndermeden önce hem pratik hem de zaman almadan yapacağınız örgü modellerini sizler ve çocuklarınız için derledik. Üstelik yalnızca okulda değil düğün, doğum günü ve nişan gibi özel günlerde de tercih edebileceğiniz farklı örgü saç modelleri ile tarz sahibi olabilirsiniz. Kolay örgü saç modelleri nelerdir? Örgü saç modelleri ve yapılışları nasıldır? Çocuk örgü saç modelleri ve yapılışlarını incelemek için haberin detaylarını inceleyebilirsiniz…

KOLAY VE FARKLI ÖRGÜ SAÇ MODELLERİ YAPILIŞLARI

1- BALIK SIRTI ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

İsteğe bağlı ya tek ya çift olarak yapabileceğiniz balık sırtı örgüsü, bildiğimiz normal örgüye çok benzer. Normal saç örgüsünden tek farkı yanlardan yani sağ ve sol taraftan saç tutamları alarak sıra örgüye devam edin.

2- SEPET ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Sepet örgü saç modeli için ilk olarak saçları başın çevresinde toplayın. Örgü örme esnasında saçın etrafındaki tutamları da örgüye ilave ederek sepet örgüyü baş çevresinde görünmez tokalarla sabitleyin.

3- TAÇ ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Saçları kenardan ayırıp balık sırtı örer gibi örgüye başlayın. Saçları yanlara doğru örerken saçların taç şeklini almaya başladığını göreceksiniz. Bu saç modelini kendi kendine yapmak biraz zordur ama çocuğunuza kolaylıkla yapabilirsiniz.

4- MISIR ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Saçları ön taraflardan tutup örgüye saç tutamları ilave ederek örgüyü ilerletin. Sağ ve soldan ince saç tutamları aldıktan sonra örgüye katarak saç uçlarına kadar devam edin. Mısır örgüsündeki en önemli püf nokta saç tutamlarını ince almaktır.

Önceki İçerikEvde yapılabilecek çocuk saç modelleri neler? Pratik ve kolay okul saç modelleri
Sonraki İçerikEn kolay yüksük çorbası nasıl yapılır? Yüksük çorbası tarifi
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.