Ana Sayfa Blog Nebahat Çehre stiliyle davetlerde şık ve gösterişli olun

Nebahat Çehre stiliyle davetlerde şık ve gösterişli olun

0
Nebahat Çehre stiliyle davetlerde şık ve gösterişli olun

2019 ilkbahar ve yaz sezonu, bu yıl için oldukça hareketli geçireceğimiz bir dönem olacak. Tozlu, Gamze Özkul, Tesettür Island gibi markaların kataloglarına da yansıyan sezon yenilikleri, yaz dönemi boyunca uygulayacağımız kombinler sayesinde bizimle buluşmuş olacak. Peki bizleri nasıl kombinler bekliyor olacak? Yaz sezonunda şık olmak isteyenler için kombin önerileri, tüm detaylarıyla haberimiz içerisinde.

Modaya uyum sağlamak her zaman kolay bir durum değildir. Katıldığınız davetlerde şık bir stil oluşturmak, her yaşta ve tarzda alımlı gözükmek için birçok uğraş vermek zorunda kalırsınız. Bunun için doğru stili ve kuralları yakalamanız gerekir. Birçok içeriğimiz içerisinde de vücut tiplerinize uygun olarak nasıl kombinler oluşturmanız gerektiğini sizlere aktarmıştık. Bu içeriğimiz içerisinde ise rol aldığı dizilerde sunduğu tarzı ile beğenilen, kendisine geniş bir hayran kitlesi oluşturan Nebahat Çehre’den yola çıkarak, katıldığınız davetlerde şık olmanın yollarını sunuyoruz. 

Aşk-ı Memnu’nun Firdevs Yöreoğlu’su, Muhteşem Yüzyıl’ın Ayşe Hafsa Sultan’ı… Yeni neslin bu dizilerde canlandırdığı karakterlerle hafızalarına kazıdığı, 1960 yılında Türkiye güzeli unvanına sahip olan Çehre, her yaşta ve her daim şık ve alımlı olmayı başarıyor.

Peki ya bunu nasıl başarıyor?

NEBAHAT ÇEHRE STİLİ

Bir kombin oluştururken önceliğiniz trendleri takip etmek olmalı. Sezonun en çok takip edilen moda akımlarını kullanarak oluşturacağınız kombinler, sezonu en iyi şekilde yansıtmanızı sağlayacaktır. Elbette bunu yaparken renk kontraslarına da önem verin. Temeliniz bir uyumu yakalamak olsun. 

İşte Nebahat Çehre stilinde de bunu olduğundan fazla görüyoruz. Kıyafetleri, gömlekleri ve aksesuarlarıyla her zaman uygun bir kombin kontrastı oluşturmayı başaran Çehre, kendi stilini oluştururken tek bir noktaya önem gösteriyor.

Çehre’nin savunduğu stil oluşturma tanımı; ‘İnsanın kendisine yakışanı, neyi nerede giymesi gerektiğini, kendi vücut anatomisini, ten rengine hangi renklerin yakışacağını ve  uyumlu renklerin doğru bir şekilde seçimini bilmesi gerekir.’ 

Aslına bakarsanız da doğru bir kombin oluştururken bilinmesi ve uygulanması gereken en kritik noktalar da tam olarak bu tanımlama içerisinde yer alanlardır.

ÇAĞLA ŞIKEL STİLİYLE HAVALI KOMBİN OLUŞTURMANIN YOLLARI…

NEBAHAT ÇEHRE NEREDEN GİYİNİYOR?

Çehre’nin nereden giyindiği de oldukça merak ediliyor. Dizilerde hep gündelik hayat kombinlerinde bile şık ve havalı görülen Çehre; H&M, Topshop, Beymen ve Gianfranco Ferré gibi markaları tercih ediyor.

Öyleyse şimdi; Nebahat Çehre stil önerileri ve tercih ettiği markaların sezon modellerinden yola çıkarak, katıldığınız davette şık ve gösterişli olmanın yollarına bakalım:

DAVETLERDE ŞIK GÖSTEREN ELBİSELER

H&M: 229 TL

H&M: 449 TL / 339 TL

TOPSHOP: 35 / 49 EURO

TRENDYOL: 140 / 180 TL

TRENDYOL: 150 TL

BEYMEN: 5.995 / 2.349 TL

BEYMEN: 2.699 / 4.299 TL