Naxoder krem ne işe yarar ve cilde faydaları neler? Naxoder krem kullanım rehberi

0
34

Tırnaklarda görülen mantar enfeksiyonlarını geçirmede çok etkili olan Naxoder krem uzman doktorların önerdiği bir ilaçtır. Eğer sizinde parmaklarınızın arasında egzama varsa Naxoder kremi kullanabilirsiniz. Peki Naxoder krem ne işe yarar ve cilde faydaları neler? Naxoder krem kullanımı nasıl yapılır? İşte sorunun yanıtı:

Aktif maddesi Naftifin Hidroklorür olan Naxoder krem, cilt üzerine yerleşen mantarların üremesini durduran bir ilaçtır. Sadece uzman doktorların reçete etmesiyle satın alabileceğiniz Naxoder krem, ciltte egzamayla ya da iltihabi durumlarla seyreden mantar hastalıklarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, düzenli olarak her gün aksatmadan uygulamalısınız. Mantarlı lezyonlar tamamıyla geçtikten sonra, 15 gün daha  ilaç kullanımını sürdürmeniz hastalığın nüksetmesini önlemek açısından gereklidir.  Eller (tinea manum), ayak (tinea pedis) ve tırnak (tinea unguium) mantarı; kasıkta veya bacakların arasında kahverengi, kırmızımsı lekeler, kaşınma, yanma hissiyle belirgin kasık mantarı ( tinea kruris ); göğüste, boyun, sırt ve kolların üst kısımlarında renksiz ya da normal cilt renginden daha koyu küçük yamalar şeklinde görülen samyeli mantarını da kısa sürede geçiren bir ilaçtır. 

Sıklıkla boyunda gövde, kol ve bacaklarda da görülebilen halka şeklinde iltihaplanmış, kaşıntıyla ve yüzeyden kabarık lezyonlarla belirgin vücut mantarında iltihabın ve kaşıntının önlenmesini ayrıca özellikle nemli bölgelerde yayılma özelliği gösteren koltuk, meme altları ve dış genital organlarda ince kabuklaşmalar, kırmızı veya kahverengi lekelerin görüldüğü cilt üzerine yerleşmiş maya mantarı olan Candidanın belirtilerinin giderilmesini hedeflemektedir.

NAXODER KREM NASIL KULLANILIR?

Cilt ve tırnak mantarı için  geceleri 1 kere olmak üzere temiz ve kurulanmış mantarlı yüzeyi kaplayacak şekilde  ve çevresine (2 cm) parmağınızla  ufak miktarda aldığınız kremi yavaşça masaj yapar gibi sürün. Tırnak, parmak aralığı ya da göğüs altı gibi birbirine sürtünen yerlere gazlı bez konulabilir.

Tedavi süresi mantarlı yüzeylerin şiddetine göre farklılaşabilir. Ağır olmayan mantar hastalığında tedavi süresi 15 gün ila bir ay; ciddi olgularda 1 ila 2 ay,  tırnak mantarı 6 ay, vücut mantarında 1 ay, cildin birbirine sürtünen yüzeylerindeki mantar enfeksiyonunda ise 15 gündür.

NAXODER KREM FİYATI

NAXODER %1 krem 2020 fiyatı 41.83 TL’dir. 

Önceki İçerikBuz yüze nasıl uygulanır ve cilde faydaları neler? Buzun sivilceye faydası! Buz maskesi
Sonraki İçerikBayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Pratik cilt bakım önerileri
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.