Monokrom stil nedir? Monokrom kombin nasıl yapılır

0
60

Son dönemin yükselen stillerinden monokrom hakkında merak edilen birçok şey bulunuyor. Monokrom stil nedir? Monokrom stille kombin nasıl yapılır? Sizler için uygulaması oldukça zor olan monokrom stille ilgili merak edilenlerin yanıtlarını derledik. İşte monokrom stil hakkında bilinmesi gerekenler.

Son dönemde oldukça popüler olmaya monokrom, 2020 sonbahar modasının tercih edilen stillerinden oluyor. Kelime anlamı itibariyle teklik üzerinden gidilen stilde, kombin yapmak oldukça zor oluyor. Yeniden popülerleşmeye başlayan monokrom stili anlamak için kelime anlamına yönelmeniz gerekir. Monokrom kelime anlamında tasarımı ifade etmektedir. Ancak mono kelimesi tekliği ifade etmektedir. Esli Yunanca olan bu kelime anlamını, modaya da taşımıştır. Bu stilde amaç; birbiriyle uyumlu tek renk parçaları kombinlemektir. Göz yormaması gereken bu stili uygularken dikkat etmeniz gereken bazı kombin adımları bulunmaktadır.

Peki monokrom stille kombin hazırlarken nelere dikkat edilmelidir?

Birbiriyle uyumlu tek renk kombinlerinde akla ilk olarak siyah ve beyaz gelir. Ancak son dönemde başka renklere de yönelinebiliyor.  Özellikle son dönemlerde bu stil, kırmızı renk üzerinde uygulanabiliyor. Kırmızı ile monokrom stilin kişide bıraktığı his aynıdır. İkisi de kendinden eminlik duygusu verir. Bunun dışında yeşil ve mavi gibi tonlar da en sık tercih edilenler arasındadır.

MONOKROM STİLDE DESEN ÖNEMİ

Monokrom stildeki kombini güçlendiren en büyük detaylardan biri desenlerdir. Bu stilde en çok tercih edilen desen çizgi şeklidir. 2020 sezonunun trend deseni de geometrik desenlerdir.

Monokrom stil için geometrik desenler uyumludur. Ancak desenlerin de stile uygun olarak parçalarla aynı veya uyumlu olması gerekir.

Aksesuar konusunda da monokrom stil ön plana çıkıyor. Eğer kombininizde bu stili uyguluyorsanız çantanız, ayakkabınız hatta şapkanız ve takılarınız da buna uyumlu olmalıdır.

İki farklı renk yerine tıpkı ton sür ton gibi tek renk üzerinden gidiliyorsa ton farkı olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Tersi bir durumda uyumsuz ve aksi bir görüntü oluşabilir.

Önceki İçerikKalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj ne kadar kalır ve kalıcı makyaj nasıl sildirilir?
Sonraki İçerikSebzeli wonton çorbası nasıl yapılır? MasterChef sebzeli wonton çorbası tarifi
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.