Kirpik uzatma için evde yapılabilecekler

0
40

Anlamlı ve güzel bakışlar için gür ve uzun kirpikler çok önemli. Seyrek ve kısa kirpiklere sahipseniz umutsuzluğa kapılmayın! Kalıcı yöntemlerle hayalinizdeki kirpiklere sahip olabilirsiniz. En yakın arkadaşınız olarak sizlere, kirpik uzatma için etkili yöntemler sunuyoruz. İstediğiniz gibi bir sonuç elde etmeniz için bu yöntemleri düzenli olarak uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Vazelin ile kirpik uzatma

Vazelin, kirpikleri zararlı maddelerden korur ve dökülmeleri azaltır. Aynı zamanda, kirpikleri nemlendirerek gürleştirir. Vazelini yatmadan önce, hatta gün içerisinde de uygulayabilirsiniz.

Doğal yağlarla kirpik uzatma

Hint yağı, zeytinyağı ve E vitamini gibi besleyici yağlar, kirpiklerinizi güçlendirir ve uzatır. Bu üç yağı bir kavanozun içinde karıştırın. Biten maskaranızın fırçasını çıkarıp güzelce temizleyin. Yatmadan önce bu karışımı temiz fırça yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Fırça temizlemekle uğraşmak istemiyorsanız, pamuklu çubuklardan yararlanabilirsiniz. Düzenli uyguladığınızda sonuca inanamayacaksınız.

Maskara seçimine dikkat edin!

Makyajın olmazsa olmazı maskara, günlük kirpik bakımında size yardımcı olabilir. Besleyici içeriğe sahip bir maskarayla kirpiklerinizi boyarken güçlendirebilirsiniz.

Kirpik kıvırıcılara dikkat!

Kirpikler çok hassastır ve en ufak bir müdahalede koparak dökülürler. Kirpiklere en çok zarar veren alışkanlıklardan biri kirpik kıvırıcı kullanmaktır. Kirpik kıvırıcıların etkisi harika olsa da kirpiklerinize zarar verir. Bu yüzden, özel günler dışında kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Yatmadan önce maskaranızı temizleyin!

Uzun süre kalan maskara, kirpiklerin kırılmasına ve dökülmesine neden olur. Gece boyunca kirpik dipleri tıkalı kalır. Bu da yeni kirpiklerin çıkmasını engeller. Bu nedenle, yatmadan önce göz makyajınızı mutlaka temizleyin.

Kirpik uzatma için evde yapılabilecekleri öğrendiniz. Kaş ve kirpik gürleştiren doğal yöntemler için

Önceki İçerikTavuklu kremalı makarna tarifi
Sonraki İçerikTatilde yeni trend: Özel havuzlu tatil villaları
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.