Kırmızı renk nasıl kombinlenir? Kırmızıya uyumlu renkler

0
33

Sonbahar dendiğinde akla soğuk renkler gelse de yazın sıcak tonu kırmızı da, bu dönemde oldukça dikkat çeker. Peki kırmızı renk nasıl kombinlenir? Kırmızıya uyumlu renkler nelerdir? Kırmızı tonları markaların sonbahar kataloglarında kendisine nasıl yer buluyor? Zara, H&M, Bershka, Koton gibi markalar, kırmızı tonlarına nasıl kombinler sunuyorlar? Sizler için marka katologlarının başrolü olan kırmızı renk için; kombin önerilerini ve ünlü markaların kırmızı koleksiyonlarını derledik.

Sonbahar sürecinde en trend sıcak renklerden biri kuşkusuz ki kırmızı ve tonlarıdır. Parlak ve göz alıcı bir renk olan kırmızı; elbise, sweatshirt, kazak, gömlek, pantolon vb. birçok modelde kendisine yer buluyor. Büyük markaların her zaman ilk tercihlerinden olan kırmızı ve tonları, 2019 sonbahar sezonunda da başrolde yer alıyor. Peki nasıl modellerle kendisine yer buluyor? Bu sorunun yanıtı için; Zara, H&M, Bershka ve Koton gibi markaların kataloglarına yakından baktık. Bununla birlikte, kırmızı renk nasıl kombinlenir ve kırmızıya hangi renkler yakışır sorularını da cevaplandırdık. Öyleyse şimdi bu başlıklara yakından bakalım:

KIRMIZI RENK NASIL KOMBİNLENİR?

Kırmızı rengin güçlü bir karakteri bulunur. Bu aynı zamanda giyen hanımlarda kadınsı bir hava oluşturur. Bunu ancak daha yumuşak renklerle kırabilirsiniz. Bu renkler; pudra, pembe ve beyaz tonlarıdır. Bu renkler, kırmızının sertliğini kırmayı başarır.

Ayakkabı ve çanta seçiminde bu renkler ile birlikte beyaz, gri ve siyah da uyumlu olacaktır. Mavi jean pantolon ile bir kazak, askılı bir kırmızı elbise ile beyaz bir gömlek, siyah mini bot, beyaz spor ayakkabı kombinleri, sonbahar için oldukça uyumlu bir kombin olacaktır.

Sonbaharda güneş gözlüğü kullanılmaz diye bir şey yoktur. Siyah deri bir pantolon ve kırmızı bir mont, hırka veya kazak kombininize güneş gözlüğü, bir aksesuar olarak eşlik edecektir.

KIRMIZI RENK KOMBİN ÖNERİLERİ

ZARA: 90 TL – 130 TL

ZARA: 200 TL – 300 TL

KOTON: 70 TL – 80 TL

KOTON: 90 TL – 150 TL

H&M: 90 TL – 199 TL

H&M: 229 TL – 279 TL

BERSHKA: 100 TL – 120 TL

BERSHKA: 280 TL – 480 TL

Önceki İçerikMısır ekmeği nasıl yapılır? Tam kıvamında tarif
Sonraki İçerikFasulye diblesi nasıl yapılır?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.