Kilo verdiren mucize tohum! Acı çehre tohumu nedir, ne işe yarar?

0
30

Popüler zayıflama yöntemleri arasını adını altın harflere yazdıran acı çehre tohumu, zayıflamak isteyen kişilerin imdadına hızla yetişiyor. Kilo verip fazlalık yağlarını eritmek isteyen kadınların deneyip tecrübe etmek istedikleri acı çehre tohumunun kullanımını, faydalarını ve yan etkilerini sizler için gözler önüne sunduk. İşte zayıflatıcı acı çehre tohumu (otu) hakkında bilinmesi gerekenler…

Kilo vermek uğruna denenen en trend yöntemler arasında yerini zirveye bırakan acı çehre otu ve tohumu zayıflamaya yardımcı olurken şifa sağlamada da oldukça etkilidir. Adını bu zamana kadar hiç duymama ihtimalinin yüksek olduğu acı çehre tohumu, sabah, öğle ve akşam vaktinde yemeklerden en az yarım saat önce su ile içilmelidir. Kimyasal teknikler veya eczaneden alınan zayıflama haplarını kullanma konusunda tereddüt yaşayan kimselerin  tercih ettiği doğal zayıflama formülü acı çehre otu ya da bu bitkinin tohumudur. Peki acı çehre otu ve tohumu nedir, nasıl kullanılır? Acı çehre tohumunun yaraları neler? Yan etkileri neler?

ACI ÇEHRE OTUNUN ZAYIFLATICI FAYDALARI NELER? SAĞLIK AÇISINDAN YARARLARI…

Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ depolarını kısa zamanda yakmayı sağlayan acı çehre otu kanser gibi ölümcül bir hastalıktan kabızlığa kadar tüm problemlere iyi gelmektedir. Acı çehre otu tohumunun faydalarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

Aniden bastıran tatlı krizlerinin önüne geçerek tatlı yeme ihtiyacınızı önleyecek.

Ara sıra tüketildiğinde yağ yakma özelliğine de sahip olabilen acı çehre otu tohumu her gün düzenli tüketilirse hızlı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Ödemin sebep olduğu şişkinliği vücuttan hızlıca uzaklaştırarak fazlalık toksinleri yok eder.

Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kalori yakımını destekler.

Su kaybına yol açtığından dolayı şişkinliği önlüyor ve kabızlığa iyi geliyor. 

Erkeklerde görülen prostat kanserinin tedavisinde tüketilebilmektedir.

İştah kesicidir, kilo kontrolü sağlamada etkilidir.

ACI ÇEHRE TOHUMU NASIL KULLANILIR?

Tek bir kullanım şekli olmamakla beraber en ideal kullanımını sizlere şu şekilde bahsedebiliriz: 

Bir bardak sıcak suya 5-6 tane kurutulmuş acı çehre tohumu koyun ve 5-10 dakika demlenmesini sağlayıp süzülmüş şekilde çay olarak tüketin. Farklı bir yöntemle tüketmek isterseniz günde iki kez, tok karna 3-4 acı çehre tohumunu ılık su ile çiğneyin. (Tadı pek hoş olmadığı için ilk yöntem daha sık tercih edilir)

ACI ÇEHRE TOHUMUNUN YAN ETKİLERİ NELER?

Acı çehre otunu düzenli tüketmeye karar verdiyseniz yan etkilerinden kaçınmak için gün içerisinde çok fazla miktarda su tüketmeye gayret gösterin. Eğer hem bol su içip hem düzenli bu tohumu kullanırsanız yaklaşık 1 haftalık bir sürede 4 kilo kadar verebilirsiniz. Acı çehre tohumunun en büyük yan etkisi vücutta su kaybına yol açmasıdır.

Su kaybı yaşamamak için günde 2 buçuk litre su içmelisiniz. Fazla tüketildiği zaman ishal, grip ve nezleye yol açmasının haricinde besinlerdeki vitamin ve mineralin kaybolmasına sebep oluyor. 

Ayrıca karaciğerin yorulmasına, hızlı zayıflamanın beraberinde getirebileceği kalp çarpıntısı gibi ciddi sorunların oluşmasını tetikleyebiliyor.

Önceki İçerikNarın saça ve cilde faydaları nelerdir? Nar kabuğu saça nasıl uygulanır? Nar maskesi
Sonraki İçerikYer elmasının faydaları nelerdir? Yer elması hangi hastalıklara iyi gelir? Nasıl tüketilir?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.