Kilo verdiren bitki çayları ve faydaları! Bitki çayı içerek zayıflama yöntemleri

0
36

Sinir ve stresli durumlarda rahatlık hissi verdiği için severek tüketilen bitki çayları, hem ruhen hem de bedenen oldukça faydalıdır. Şifalı olmasının yanı sıra kilo vermeyi de kolaylaştıran bitki çaylarının ne işe yaradığını ve hangilerinin zayıflatmada en etkili olduğunu sizler için ele aldık. İşte kilo verdiren bitki çayları ve faydaları…

Geçmiş dönemlerde hasta kimseleri iyileştirmek maksadıyla çeşitli otları bir araya getirerek karışımlar hazırlanırdı. İçerisinde kullanılan enteresan bitkilerden dolayı bu karışımlar günümüzde ‘koca karı ilaçları’ şeklinde de nitelendirilmektedir. Uzman onayı alarak tüketilmesi gereken bitki çayları, içerdikleri maddelerden dolayı herkeste aynı etkiyi oluşturmaz, fayda sağlamayacağı gibi zarar bile verebilir. Grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına da iyi gelen bu bitki çayları, sağlık açısından vücuda faydalı olabildiği gibi diyette kilo vermek isteyenlerin de imdadına yetişiyor. Doğru kullanıldığı zaman hem iyileştirme görevini üstleniyor hem de kilo vermeye yardımcı olan bitki çayları ile hızlı ve sağlıklı yollarla zayıflayabilirsiniz. Peki kilo verdiren bitki çayları hangileri? İşte yanıtı…

ZAYIFLATAN EN ETKİLİ BİTKİ ÇAYLARI

1- YEŞİL ÇAY

Kilo vermek isteyen kişilerde artık su içmek gibi sıradan bir hale gelen ve tüketilmesi gereken yeşil çay, güçlü antioksidan kaynağıdır. Sabahleyin uyandığınızda içeceğiniz 1 bardak yeşil çay gün boyu enerjik olmanızı sağlayacak ve sizi sık sık tuvalete çıkaracaktır. Metabolizmanızın çok hızlı bir şekilde çalıştığını kanıtlayan bu eylem, zayıflama yolunda en önemli adımlardandır.

2- BİBERİYE ÇAYI

Yemekten sonra hazmedilmesi sıkıntılı yiyeceklerin sindirimi rahatlatmasına yarayan biberiye çayı, vücuttaki zararlı toksinleri atarak kabızlığa da iyi gelir. Sadece çayının değil aynı zamanda biberiye yağını göbek bölgesini sürüp streç film ile sardığınızda o bölgedeki yağları terleme yoluyla erittiği de biliniyor.

3- KUŞBURNU ÇAYI

Bilimselliği yapılan araştırmalarla da kanıtlanmış kuşburnu çayı kilo problemiyle mücadele eden bitki çaylarından biridir. Özellikle de obezite bireylerdeki karın yağlarını azalttığı tespit edilen kuşburnu çayı, doğal C vitamini bakımından oldukça boldur.

4- ISIRGAN OTU ÇAYI

Kadınlarda meydana gelen ödem sorunu, ısırgan otu çayının tüketilmesiyle beraber vücuttan dışarı atılarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Vücutta biriken şişkinliği dışarı attığı için zayıf görünmek maksadı ile ısırgan otu çayı tüketilebilir.

Önceki İçerikDiyette çay içilir mi? Şekerli çay kilo vermeyi yavaşlatır mı?
Sonraki İçerikEn kolay piramit pasta nasıl yapılır? Evde muzlu piramit pasta yapımı
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.