Ketoral şampuan ne işe yarar? Ketoral şampuan kullanımı!

0
55

Yalnızca eczanelerde satılan Ketoral şampuan saç mantarından saç dökülmelerine kadar birçok alanda kullanılan bir ilaç. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Ketoral şampuan ne işe yarar? Ketoral şampuan nasıl kullanılır? Ketoral Medikal şampuan fiyatı nedir? Tüm soruların yanıtı bugünkü haberimizde.

Saç problemleriyle ilgili dermatologların mutlaka önerdiği Ketoral şampuanın etken maddesi, Ketokonazol‘ dur. Ketoral Medikal Şampuan, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir medikal şampuandır. Genellikle boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye veya bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile belirgin mantar enfeksiyonu  kıllı veya  yağlı deri bölgelerinde görülen kaşıntılı cilt döküntüsü (seboreik dermatit), saçkıran, saçlı derinin mantar hastalığı tedavisinde  kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıkların neden olduğu belirtileri kısa sürede gidermede etkili olan Ketoral şampuan sadece eczanelerde satılıyor. Kullanırken gözünüze ve ağzınıza temas ettirmemeniz gereken bu şampuan, eğer kazara olduğunda da bol suyla yıkayın.

Kullanmadan önce mutlaka uzman doktorunuza danışmanız gereken Ketoral şampuan, kepeklenme veya deride iri kabuklanmaların önlenmesinde de oldukça başarılıdır. İçerisindeki ph değeri 6 olan Ketoral şampuan, Bilim İlaç Sanayi tarafından piyasaya sürülmektedir. Aşırı yağlı saçlı deri tedavisinden saçlı deride oluşan kabuklanmalarına, Mantarların deri üzerinde çoğalmasını önlemeden genetik sebepli saç dökülmesi tedavisine kadar birçok alanda kullanılır.

KETORAL ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?

Öncelikle doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında kullanmak istiyorsanız saçınızın veya derinizin hastalıklı bölgesini su ile ıslatın ve ilacı uygulayın.Parmak uçlarınızla yavaşça masaj yaparak  köpürtün. 3-5 dakika bekletin. Bol su ile durulayın. Bir yıkama için bir avuç içi kadar şampuan yeterlidir. Seboreik dermatit ve saçlı derinin mantar hastalığı tedavisi için: ilk tedavi başlangıcında haftada 2 gün;  2 haftadan 4 haftaya kadar haftada 3 ya da 4 gün kullanın.

KETORAL ŞAMPUAN NE KADAR?

Medikal ürün olduğu için eczanede satılan Ketoral şampuanın fiyatı 15,34 TL’ dir. Reçete ile alındığında miktarın bir kısmını sigortanız karşılamaktadır.

Önceki İçerikTesettür elbiseler nasıl kombinlenir?
Sonraki İçerikYazlık tesettür elbiseler nasıl kombinlenir? 2020 elbise modelleri
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.