Kaş sabunu nedir ve ne işe yarar? Kaş sabunu nasıl kullanılır? Kaş sabunu fiyatları

0
50

Kaş sabunu, kaşların gün boyu sabit kalmasını sağlayan kaş makyaj malzemesi. Kaş sabunu ve içinden çıkan kaş tarağı oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Son zamanlarda popüler olan kaş sabunu indirimdeyken adeta stoklarda hemen tükeniyor. Peki kaş sabunu nedir ve ne işe yarar? Kaş sabunu nasıl kullanılır? İşte sonunun yanıtı:

Kaş sabunu, ilk önce Amerika’da popüler oldu daha sonra adım adım ülkemize doğru giriş yaptı. Kaş sabunu kullananlar kaşlarının dökülmediğini ve gün boyu sabit göründüğünü söylüyorlar. Kaş sabunun en önemli görevi kaşları yukarı doğru sabitlemek. Kaş sabunu ile kaşlarını yukarı doğru taradığında kaşların sabitlenir ve gün boyu ilk anki gibi taranmış görünüyor.

Kaş sabunu renksiz olduğu için kaşlarını doldurma ve daha kalın gösterme özelliği yok. Bu nedenle kaş sabunu kullanmadan önce kaş kalemiyle kaşlarını doldurman gerekiyor. Kaş sabunu, kaş kaleminin verdiği kalın kaş etkisinin de korunmasına yardımcı oluyor.  Kaş sabunu kaşlarını yukarı doğru sabitlediği için yüzde daha genç bir görünüme 

KAŞ SABUNU NASIL KULLANILIR? 

Kaş sabununu kullanmak oldukça basit ve pratiktir. Öncelikle yapmanız gereken kaş makyajınızı tamamlamak ve sonra kaşınızın arasındaki boşlukları doldurmak için kaş sabunu kullanmaktır. Kaşlarınızın düşmemesi için yukarı sabitlemek isteyebilirsiniz. Kaş sabununuzu kaşlarınıza uygulayın sonrasında kaşınızı yukarı doğru tarayınız. Ve bütün gün kaşlarınızın şeklinin bozulmadığını aynı zamanda kaşlarınızın sertleşmeden doğal bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Sabun ile Kaş Şekillendirme İçin En İyi Sabunlar

Kaşlarınızı sabitlemek için kullanabileceğiniz en iyi sabunlardan biri NYX Makeup Professional Fill & Fluff Eyebrow Pomade Pencil’dir. Bu kaş sabununun en önemli özelliği ayarlanabilir bir ucunun olmasıdır. Şeffaf bir yapısı vardır bu yapısı sayesinde kaşlarınızın sabitlenmesini ve istediğiniz şekilde durmasını sağlar.

Kaşlarınız için kullanabileceğiniz diğer bir kaş sabunu da Browwauw kaş sabitleyici sabundur. Bu sabunun içeriğinde at kuyruğu bitkisi (kırkkilit otu) ve bal özü bulunmaktadır. Bu sabunun doğal ve dolgun görünüm vermek kaşlarını istediğiniz gibi şekillendirmek gibi özellikleri vardır. Bu ürünü kullanmak için ürünün içinden çıkan fırçaya iki damla su sıkıp fazla ıslatmamaya dikkat etmelisiniz. Sonrasında özel fırçası ile kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Kaşlarınza uygularken önce kaşlarınızın çıkış yönüne sonra da yukarı doğru taramalısınız. da Browwauw kaş sabitleyici sabunu sıcaktan korumalı, kaşlarınızı her akşam nemlendirmeye özen göstermelisiniz.

Önceki İçerikStrese karşı ne kadar dayanıklısınız?
Sonraki İçerikGinsengin faydaları nelerdir? Ginsengi nasıl tüketilir? Ginsengi çayı ne işe yarar?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.