Kaş nasıl kalınlaştırılır? Kalın kaşlar için 3 ipucu

0
43

Geçmiş yıllarda ince ve kavisli kaşlar popülerken günümüzde yerini kalın ve dağınık kaşlara bıraktı. Birçok kadın kaşlarını özellikle kalın göstermek için binbir çeşit yöntemler deniyor. Makyaj artistlerinden esinlenerek kaşları kalın göstermenin yollarını mercek altına aldık. Duyunca çok şaşıracağınız kaş kalınlaştıran yöntemler bugünkü yazımızda.

Dünyaca ünlü makyaj artistleri geçtiğimiz yıllarda ince kaşların yüz hatlarının yapısını bozduğunu ve yeni sezonda kalın kaşların daha çok kullanılacağını söylemişti. 2019 yılı içerisinde podyumlarda, reklamlarda hatta katalog çekimlerinde bile kalın kaşı kullandılar makyaj artistleri kolayca kaşlarınızı kalın gösterecek yöntemleri ve izlemeniz gereken adımları açıkladılar. Seyrek kaşlara sahip olanların korkulu rüyası haline gelen ince kaş, teknolojik çağda olamamızın nedeniyle Microblading ve kontür gibi yöntemlerle de kalınlaştırabilirsiniz. 

1- DOĞAL ŞEKLİ BOZMADAN ÇİZGİLER ÇEKİN

Dünyaca ünlü makyaj artisti Wendy Rowe’a göre, kaşları kalın göstermenin en kolay yolu yapısını bozmadan ince ince çizgilerle belirginleştirmek gerekiyor. Bu adımı kolayca yapabilmek için ise ‘Anastasia Beverly Hills Brow Definer’ kullanabilirsiniz. 

Fiyatı 164 TL

2- LİKİT KALEMLERİ KULLANMAYI UNUTMAYIN

Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak ve doğal bir görünüm oluşturmak için pudra ürünler kullanmak yerine şans vermeniz gereken bir ürün daha var.  Gucci Westman‘a göre kaş tüylerini çizmek için likit kalemlerin oldukça başarılı olduğu konusunu da vurguluyor. Bu uygulama için ise ‘Suqqu Framing Eyebrow Liquid Pen’ kullanabilirsiniz.

Fiyatı 135 TL

3- BİR TON AÇIK RENK ÜRÜN KULLANIN

Dünyaca ünlü makyöz Charlotte Tilbury göre, kaşlarınızı dolgun göstermek için Kaş tonunuzda bir ton açık renkteki ürünleri tercih etmelisiniz.

Bunu yapabileceğiniz en pratik ürün ise, ‘Charlotte Tilbury Legendary Brows Eyebrow Gel’ dir.

Fiyatı 164 TL’dir.

Önceki İçerikHoroz suyu nedir ve horoz etinden çorba nasıl yapılır? Horoz suyunun faydaları
Sonraki İçerikEvde keratin yüklemesi nasıl yapılır? Keratin yüklemesinin püf noktaları
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.