Kandilde pişirilecek en kolay ve enfes tarifler

0
35

Kandil akşamı komşularınızı sevindirmek hem de aradaki muhabbetti arttırmak için birbirinden farklı hem de oldukça pratik tarifleri kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Osmanlı döneminden itibaren yapılan bu lezzetler eve gelen misafirlerinize de ikram edebilirsiniz. Peki bu lezzetler neler? Kandilde pişirilecek enfes ve pratik tarifler hangisi? Gelin birlikte inceleyelim…

Kandillerde evinizde pişen bir yemeği komşularınızla paylaşarak aranızda muhabbeti de arttıracaktır. Aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’de “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” olarak buyrulmuştur. Bu yüzden sadece bir kaç malzeme ile yapacağınız enfes lezzetler hazırlayabilirsiniz. Kandil simidinden lokma tariflerine, tatlısından helvasına kadar birçok lezzetin tarifini bir arada bulunduran içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

KANDİL SİMİDİ NASIL YAPILIR?

Kandil akşamları dışarıdan satın aldığınız kandil simidi sağlıksız koşullarda yapılabilir. Pratik bir şekilde evde kandil simidi hazırlamaya ne dersiniz?

EVDE LOKMA TATLISI NASIL YAPILIR?

Kandil günü evinizde birbirinden farklı tarifler hazırlayarak komşularınıza dağıtabilirsiniz. İşte bu tarifler arasında yer alan lokma tarifini sizler için araştırdık.

UN HELVASI NASIL YAPILIR?

Kandil akşamlarının vazgeçilmezi aynı zamanda yapılışı oldukça zahmetli olan un helvası damaklarınızda iz bırakacak.

İRMİK HELVASI NASIL YAPILIR?

Şerbeti, kokusu ve ağızda dağılan tadı ile hem komşularınızı hem de misafirlerinizi sevindireceğiniz irmik helvasının pratik tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

DENİZ DALGASI TATLISI

Deniz dalgası tatlısı, lezzetli olduğu kadar pratik bir şerbetli tatlı tarifidir. Şerbetli denildiğinde aklınıza uzun uzun yapım aşaması olan bir tarif gelmesin. Siz de özel günlerde bayramlarda ya da kadın günlerinde sevdiklerinize farklı bir tat olacak deniz dalgası tatlısını ikram edebilirsiniz.

“YASEMİN.COM” AİLESİ OLARAK İYİ KANDİLLER DİLERİZ 🙂

Önceki İçerikYamuna korse ile zayıflama! Yamuna korse nasıl kullanılır?
Sonraki İçerikEn kolay irmik helvası nasıl yapılır? Tam kıvamında irmik tatlısı tarifi…
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.