Kadınların en sevdiği renkli güneş kremleri

0
38

Cildimizin güneş ışınlarına karşı kendi koruma süresi 5 dakika ile 30 dakika arasında değişir. Doğal savunma bittiği zaman Sun Protection Factor “SPF” etkisi devreye girer ve zararlı ışınların olumsuz etkilerine karşı yeni bir savunma geliştirilmiş olur. Böylece, sürülen güneş kremi, cildin erken yaşlanmasını engeller, cilt kanserini ve leke oluşumunun önüne geçer.

Evet, güneş kremi kullanmak, hatta yazın ve kışın güneş kremi kullanmak şart ve sağlığımız için çok önemli. Tabi işin birde kozmetik tarafı var. Pek çok farklı nedenden dolayı insanlar farklı güneş kremleri tercih ediyorlar. Özellikle cilt lekeleri olan veya fondöten kullanmak istemeyen kişilerin son dönemlerde tercihi renkli güneş kremi oluyor.

Renkli Güneş Kremi Neden Tercih Ediliyor?

Renkli güneş kremleri canlı görüntü vermesi ve ekstra kapatıcılık özelliğiyle biliniyor. Sivilcelerini kapatmak, lekeleri tek tona eşitlemek isteyenler sıkça tercih ediyor. BB kreme yakın bir özelliği olduğundan makyaj altında kullananlar da var. Gelin son dönemlerde kullanıcılardan tam not alan ve çok sevilen 3 renkli güneş kremini birlikte inceleyelim.

  1. La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50

Akneye eğilimi olan cildiniz varsa kullanacağınız en iyi renkli güneş kremlerinden biri La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50 olacaktır. Anthelios serisindeki en yüksek koruyucu özelliğe sahip ürün, güçlü kalkanı sayesinde ultraviyole A-B ışınlarının etkisini yok ediyor. La roche posay renkli güneş kremi, kum, su ve terlemeye karşı oldukça dayanıklı, bu da etkisini daha uzun süre devam ettirebileceği anlamına geliyor.

Her cilt tipinin beklentilerini karşıladığı için Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50 geniş bir kitle tarafından kullanılıyor. Toleransı düşük ve alerjiye eğilimi olan ciltlerde maksimum performans gösteriyor. Dokusu beyaz iz bırakmadan hızlıca emiliyor ve ferahlık hissiyle birlikte güzel koku duyuyorsunuz.

  1. Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50

Photoderm Nude Touch Renkli Güneş Kremi, natural-açık, lıght- orta, golden-koyu tonlarından oluşuyor. Karma ve yağlı ciltler için hazırlanan formülü, doğal bir cilt tonu sunar. Renk eşitsizliklerini gideren yapısı mineral filtreyle güçlendirilmiştir.

Bioderma renkli güneş kremi cildinizdeki fazla yağı dengelemesi nedeniyle popülerlik kazanan bir üründür. Hem cildi matlaştırır ve parlamaları engeller hem de 8 saate kadar yağın kontrolünü sağlar.

  1. Heliocare Color Spf 50 Jel Light

Yüz bölgesine özel bir ürün arıyorsanız Heliocare Color Spf 50 Jel Light renkli güneş kremi en iyi bir diğer seçim olacaktır. Jel krem formundaki ürün, özel patentiyle fark yaratıyor. Fernblock teknolojisi sayesinde cilde çok yönlü bir etki söz konusu… Çünkü bu içeriği oluşturan aktif bileşenler, antioksidan ve yeniden yapılandırıcı bir nitelik barındırıyor. Zararlı ışınları engellemekle yetinmediği ve restoratif bir yapı sunduğu için yaşlanma karşıtı özellikleri daha baskın bir şekilde görebiliyorsunuz.

Heliocare renkli güneş kremi, cildinizi daha canlı gösteren, renk farklılıklarını eşitleyen bir özelliğe sahiptir. Yapışma hissi bırakmayan, siyah nokta nedeni olmayan formülü sayesinde günlük bakımınızın da ideal bir parçası olacaktır.

Işığa karşı ekstra hassasiyetiniz varsa ve kütanöz hiperpigmentasyon durumlarında cildinizi yüksek performansla korur. Kolay tepki veren ciltler için bu açıdan çok daha verimli olacaktır. Jel krem içerisinde yer alan yeşil çay, E vitamini ekstra besleyici bir detay sunar.

Sonuç olarak:

Elbette renkli güneş kremi tercih ederken en önemli nokta, hangi rengi tercih etmeniz gerektiği. Cilt renginize göre doğru ürünü seçmek burada çok önemli. Bu noktada genelde açık tonlu ürünlerin daha çok sevildiğini ve satın alındığını hatırlatmak gerekiyor.

Her güneş kreminde olduğu gibi; güneşe maruz kalmadan 25 dakika öncesinde cilde uygulama yapılması gerekiyor. Fakat önceden yapılan bir deri temizliği, koruyucu filtrelerin verimini artıracaktır. Cildinizi temizleyip bu şekilde güneş kremi sürerseniz gözeneklerinizi tıkamadan hücresel korumaya yol açmış olursunuz.

Bununla birlikte, renkli güneş kremi çeşitlerinden kendi cildinize uygun olanı seçmediğinizde, performans açısından istemediğiniz sonuçlar görülebilir. Ayrıca seçeceğiniz ürün SPF 30 ve üzeri olması sağlıklı olacaktır.

Kullanım sıklığı sizin güneş koruyucuyu nerede ve nasıl kullanacağınızla alakalı bir durum… Genellikle deniz kenarlarında ve yüzme eylemiyle beraber kullanıldığı için yenilemeniz gerekir. 2-3 saatte bir tekrar sürerek etkisini devam ettirebilirsiniz.

Nereden Satın Alabilirsiniz?

Bahsettiğimiz bu 3 renkli güneş kremini yetkili eczanelerden satın alabilirsiniz. Online alışverişi tercih edenler için Narecza’da ( https://www.narecza.com/gunes-kremleri ) fiyat ve ödeme kolaylıkları sunduğunu hatırlatmak isteriz.

Önceki İçerikBağışıklık güçlendirici mucize reçeteler
Sonraki İçerikCrocs terlik çeşitleri
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.