Jiletle genital bölge temizliği

0
57

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pratik yolu, jilet kullanımıdır. Peki, jiletle genital bölge temizliği nasıl yapılır? Size yardımcı olacak bilgiler, özel haberimizde yer alıyor.

 

İlk olarak, kadınlar için üretilmiş jiletlerden kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Başlığında krem bulunan, kesiklere sebep olmayan ürünler hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Jiletle genital bölge öncesi hazırlanın!

Tüylerin yumuşaması ve kolayca temizlik için çeşitli yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Örneğin, bebe yağı sürerek pürüzsüz bir şekilde jiletle genital bölge tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Duş jeli veya köpükleri tercih edebilirsiniz!

Genital bölge tüylerini almadan önce, genital bölge için özel üretilmiş duş jellerinden veya köpüklerden faydalanabilirsiniz. Böylece, jileti kolay hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca, duş jeli veya köpük kılları yumuşatır. Tahrişi ve kıl dönmelerini önler.

Jileti aşağı ve yukarı doğru hareket ettirin!

Ağdayla alınmış gibi harika bir sonuç için jileti aşağı ve yukarı hareket ettirerek tüyleri alın. Tabii ki bunu, kadınlar için jilet kullanarak yapmalısınız. Eski tip, güvensiz jiletler genital bölgede kesiklere sebep olabilir.

Oturur pozisyonda daha rahat yapabilirsiniz!

Genital bölgedeki kılları haftada bir almak en uygunudur. Jilet uygularken oturur pozisyonda olmaya çalışın. Göremediğiniz yerler için küçük bir aynadan yardım alabilirsiniz.

Ilık suyla bolca durulayıp temizleyin!

Aldığınız tüyler genital bölgeye yapışabilir. Bunun için işlem bittikten sonra bol suyla durulayıp temizleyin. Ayrıca, havluyla fazla nemini alın. Ardından Hindistan cevizi yağı gibi yoğun nemlendirici bir doğal bakım ürünü kullanabilirsiniz.

Kullanım sonrası jiletinizi mutlaka temizleyin!

Jileti kullandıktan sonra iyice temizlemeyi unutmayın. Üzerindeki kalıntıları arındırmak son derece önemlidir. Ayrıca, paslanmaya başlayan jiletleri bir daha asla kullanmayın. Jileti temizledikten sonra biraz bebe yağı içinde bekletirseniz, jilet bıçaklarının ömrünü uzatabilirsiniz.

Haftada bir kez jiletle genital bölge alabilirsiniz!

Malum, jiletle alınan tüyler ağdaya göre daha hızlı uzar. Fakat, yeniden almak için uygun sürenin geçmesi gerekir. Her gün veya tüyler tam uzamadan almak, tahrişe sebep olabilir. Bunun için en iyisi, haftada bir kez veya tüylerin uzamasına göre iki kez jiletle almaktır.

Jilet sonrası kaşıntı nasıl geçer?

Genital bölgeye ağda nasıl yapılır?

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır?

Önceki İçerikEvde tırnak uzatma yöntemleri var!
Sonraki İçerikZayıflamak için spordan sonra ne yemeli?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.