Hülya Koçyiğit stilinden günümüze taşınan elbise, kazak ve pantolon modelleri!

0
53

Türk sinemasının önde gelen kadın oyuncuları filmlerinde kullandıkları kıyafetleriyle her zaman ilgi çekmişlerdir. Özellikle Hülya Koçyiğit, bunu oldukça iyi bir şekilde başaran aktrislerdendi. Günümüze baktığımızda popüler olan birçok parça, rol aldığı filmlerde giydiği parçaların birebir aynısı. Sizler için Hülya Koçyiğit filmlerinde hayranlıkla gördüğümüz, geçmişten günümüze taşınmış, etkisini halen devam ettiren elbise, t-shirt, pantolon ve aksesuar modellerini derledik.

Moda hiçbir zaman çağını kaybetmeyen bir kavram. 10 yıl önce çıkmış olan bir model şu an bile zevkle giyilebiliyor. Ama biz sizleri 10 yıl öncesine değil 49 yıl öncesine kadar götürüyoruz. 1970’li yılların popüler olan ve bugün halen daha devam etmekte olan giyim ve aksesuar modalarını sizlerle buluşturuyoruz. Bunu da, Türk sinemasının sultanı, hanımefendisi, en büyük kadın oyuncularından biri olarak kabul edilen Hülya Koçyiğit ile yapıyoruz. 1963 yılından bu yana bizlerle olan, filmlerinde giydiği her kıyafeti ve aksesuarıyla göz dolduran Hülya Koçyiğit, geçmiş fotoğraflarına baktığımızda tam da bugüne yakışır şekilde giyindiğini gözler önüne seriyor. Hülya Koçyiğit stilinden günümüze taşınan elbise, t-shirt ve pantolon modelleri, sizlerin de gardırobunda kendisine yer buluyordur kuşkusuz. İşte geçmişten günümüze taşınan parçalar!

RENKLİ ASKILI BLUZ

Çoğunlukla beyaz renk pantolonlarla gördüğümüz askılı bluzlar, geçmiş yıllarda da önden bağlamalı modellerle karşımıza çıkıyordu.Hülya Koçyiğit üzerinde de bu parçaları, yeşil tonla görüyoruz. Sarı büyük kolyeler de oldukça tamamlayıcı.

ÇİZGİLİ BOĞAZLI KAZAK

Düz, boğazlı kazak modelleri yıllardır süre gelen ve modasını hiçbir zaman kaybetmeyen parçalardan. Hele ki mavi renk, her zaman ideal ve güzeldir. Çekik yapıdaki gözleri eyeliner ile daha da belirginleştirme modası da halen devam ediyor. Kazağınızı tıpkı Hülya Koçyiğit gibi tulum ve bandana ile de tamamlayabilirsiniz.

SAÇ BANDANALARI

Tıpkı kazaklarda olduğu gibi elbiselerde de saç bandanaları, aksesuar olarak hakimiyetini sürdürüyor. Belirgin çiçek desenlerine de dikkat edelim.

FÖTR ŞAPKA, BELİRGİN KİRPİK

Şapka modasında fötr şapkanın her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Nitekim 1970’li yılların başından bu yana da en çok tercih edilen modellerden. Göz makyajı için de, kirpikleri belirginleştirme modası halen aktif.

SİYAH TÜL ELBİSE

Hülya Koçyiğit’im üzerinde gördüğümüz bu elbise, halen yaz ve sonbahar mevsimleri kombini olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor.

OVAL GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

2019 ilkbahar yaz gözlük modasının başrol parçalarından biri olan oval, yuvarlak güneş gözlükleri, görüldüğü üzere 1970’li yıllarda da oldukça modaymış. Saçlar geriye yaslanmış ve klipsli bir tokayla toplanmış bir şekilde kullanılmakta.

Önceki İçerikGenital bölge temizliği nasıl yapılır? 5 adımda temizlik
Sonraki İçerikİmex sivilce kremi ne işe yarar? İmex nasıl kullanılır? İmex işe yarıyor mu?
GuzelSozler
Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.