Ana Sayfa Blog Hipokort kremin cilde bilinmeyen faydaları! Hipokort krem nasıl kullanılır?Hipokort krem fiyatı

Hipokort kremin cilde bilinmeyen faydaları! Hipokort krem nasıl kullanılır?Hipokort krem fiyatı

0
Hipokort kremin cilde bilinmeyen faydaları! Hipokort krem nasıl kullanılır?Hipokort krem fiyatı

Sadece eczanelerde satılan Hipokort krem gündemden son zamanlarda hiç düşmüyor. Birçok enfeksiyon kaynaklı cilt rahatsızlığını tedavi eden Hipokort krem nedir, ne işe yarar sorularının yanıtını bugün sizler için araştırdık.

Etken Maddesi Hidrokortizon asetat olan Hipokort krem, deride kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan bir ilaç. Uzman doktorların kontrollerinde kullanılması gereken bu ilaç, derinin iltihabi durumları üzerindeki etkisinin yanı sıra kaşıntı önleyici, iyileştirici ve kan damarlarını büzücü etkileri de mevcuttur. Kortizon seviyesi düşük olmasına rağmen mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlar arasında bulunan bu krem, bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması tavsiye ediliyor. Dış çevrede bulunan maddelerle temas sonucu oluşan  deri iltihabı (temas dermatiti), alerjik egzama (Atopik dermatit), psikolojik problemler nedeniyle sürekli kaşınmaya bağlı egzamaya iyi gelen bu krem dermotoloji önerisi ile kullanılmalıdır. Kontakt dermatit, alerjik egzama, seboroik egzama, anal egzama, variköz egzama, lichen ruber planus, böcek ısırıkları, sedef hastalığı ve güneş yanıklarının tedavisinde bu krem kullanılır.

HİPOKORT NASIL KULLANILIR?

Her uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeye az miktarda kremi uygulayın ve yavaşça ovalayın. Bu ilacı yüzünüzde, gözlerinizin veya ağzınızın yakınında veya cilt kıvrımlarının veya ince cildin bulunduğu bölgelerde kullanmaktan kaçının.

HİPOKORT KREM FİYATI

Bu kremin güncel fiyatı 10.58 TL’dir.